شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان‌ شرقی:
دانشگاه‌ها، تجاری‌سازی دستاوردهای علمی را در اولویت قرار دهند

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی از فرزند استاد شهریار عیادت کرد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی:
سیستم ویدئوکنفرانس استانداری با فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه راه‌اندازی شد

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی
بخشداران نقش بسزایی در ارتقای خدمت‌رسانی به روستاییان دارند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:
صدور مجوز ساخت‌وساز در اطراف رودخانه‌ها با حساسیت انجام شود

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
انتخابات مجلس باید روز همبستگی ملی و انسجام سیاسی باشد

گزارش سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
صنایع بزرگ از فرصت "رینوتکس" برای معرفی و رفع نیازهای خود استفاده کنند

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی:
آذربایجان شرقی در توسعه روابط ایران و ترکیه نقش محوری دارد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 102
ديروز : 315
ماه : 8480
سال جاری : 1150679
تعدا مطالب : 13444
كل : 3167073
 
تاریخ : پنجشنبه 25 مهر 1398     |     کد : 31582

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:

انتخابات مجلس باید روز همبستگی ملی و انسجام سیاسی باشد

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی بر تبیین اهمیت انتخابات و نقش و جایگاه مجلس شورای اسلامی در رسانه‌ها تأکید کرد و گفت: انتخابات مجلس باید روز همبستگی ملی و انسجام جریان‌های سیاسی وفادار به انقلاب و نظام باشد.

علیار راستگو در نخستین جلسه کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان، به اهمیت انتخابات در ابعاد ملی و بین‌المللی اشاره کرد و گفت: انتخابات مجلس در اسفند ماه امسال، بزرگترین و مهم‌ترین رویداد سیاسی کشور در سال جاری است و همه دست‌اندرکاران و مجریان انتخابات باید با علاقه و جدیت در این عرصه حضور یابند.

وی با اشاره به آغاز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی از 10 آذر، گفت: رسانه‌ها و بویژه رسانه ملی باید توجه داشته باشند که روند رسمی انتخابات بعد از این تاریخ شروع می‌شود.

راستگو ادامه داد: رسانه ملی باید به اهمیت اصل انتخابات و نقش و جایگاه مجلس شورای اسلامی در نظام سیاسی و اجرایی کشور بپردازد و از ورود به مصادیق و جریان‌های حاضر در انتخابات پرهیز کند.

رئیس ستاد انتخابات استان همچنین بر انتشار اخبار معتبر و رسمی از رسانه‌ها تأکید کرد و گفت: جریان اطلاع‌رسانی صحیح باید قبل از شکل‌گیری ذهنیت در بین مردم اتفاق بیفتد و اجازه رواج شایعات در جریان انتخابات داده نشود.

دبیر ستاد انتخابات استان نیز بر سرعت عمل مراجع رسمی اطلاع‌رسانی در جریان انتخابات تأکید کرد و گفت: رسانه‌های رسمی و شناسنامه‌دار باید روند اطلاع‌رسانی را مدیریت کنند تا از انتشار اخبار غیررسمی و نامعتبر جلوگیری شود.

مرتضی محمدزاده افزود: در شرایط کنونی، مهم‌ترین موضوع تلاش برای پررنگ کردن مشارکت مردم در انتخابات است که رسانه‌ها می‌توانند با بیان واقعیت‌ها و امیدآفرینی در جامعه در این زمینه موثر باشند.

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان نیز نظارت بر روند شفاف و سیال اطلاعات در راستای برگزاری باشکوه انتخابات را مهم‌ترین وظیفه این کمیته عنوان کرد و گفت: با وجود رسانه‌های مکتوب و مجازی و کانال‌های اطلاع‌رسانی در شبکه‌های اجتماعی، صداوسیما همچنان نقش اساسی در ایجاد اعتماد عمومی و شکل‌دهی به افکار عمومی دارد.

ذوالفقار همتی افزود: بر این اساس انتظار می‌رود صداوسیمای استان همچون انتخابات‌های گذشته نسبت به پخش برنامه‌هایی در جهت تبیین اهمیت انتخابات و جلب مشارکت مردم برای حضور در پای صندوق‌های رأی اقدام کند.

معاون خبر صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی نیز از تشکیل ستاد انتخابات رسانه ملی خبر داد و گفت: روند اطلاع‌رسانی صداوسیما در دو مقطع قبل و بعد از ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس با برنامه‌های پیش‌بینی شده انجام می‌شود.

مجتبی ابراهیمی با بیان اینکه رسانه ملی در گرم کردن تنور انتخابات نقشی اساسی دارد، افزود: صداوسیما در بخش‌های مختلف انتخابات برنامه‌هایی را با اهداف تبیین اهمیت انتخابات تا تهییج مردم به حضور گسترده در انتخابات در دستور کار دارد که در مقاطع مختلف انتخابات به شکل گسترده به ایفای نقش خواهد پرداخت.

محمد عزیزی راد، مدیر خبرگزاری جمهوری اسلامی در تبریز هم با اشاره به گسترش روزافزون جریان اطلاعات با ظهور شبکه‌های اجتماعی، گفت: با وجود شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های مختلف خبری و اطلاع‌رسانی، رسانه‌های رسمی اهمیت ویژه‌ای در جریان انتخابات دارند و باید در این زمینه احساس مسئولیت کنند.

 


نوشته شده در   پنجشنبه 25 مهر 1398  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir