معرفی مدیرکل

طاهر روحی
شماره تماس: 33305766
 
 
مهمان : 0
امروز : 746
ديروز : 2270
ماه : 80456
كل : 2826092
 
  دفتر هماهنگی امور اقتصادی
شرح وظایف:

1- بررسي و تجزيه و تحليل برنامه هاي اقتصادي دستگاههاي اجرائي و نهاد هاي انقلاب اسلامي و ارائه نتايج و پيشنهادات لازم به مقام مافوق به منظور هماهنگي و انطباق با برنامه ها و ضرورت‌هاي استان.
2- برنامه ريزي و ارائه پيشنهادهاي لازم به سازمانها و نهادهاي اقتصادي و توليدي استان به منظور توسعه ظرفيت هاي اقتصادي و توليدي استان.
3- ايجاد هماهنگي‌هاي لازم به منظور بررسي و شناخت كليه منابع و امكانات اقتصادي، توليدي، صنعتي و كشاورزي استان و ارائه راه حل هاي مناسب به دستگاههاي اجرايي به منظور توسعه فعاليت هاي اقتصادي استان.
4- ايجاد هماهنگي به منظور نظارت بر انطباق فعاليت‌هاي اقتصادي استان با اهداف و خط و مشي‌هاي توسعه ملي و منطقه‌اي.
5- فراهم نمودن زمينه‌هاي مناسب به منظور برقراري گفتگوي موثر با بخش خصوصي به منظور رفع مشكلات اشتغال و توليد و بهبود فضاي كسب و كار.
6- نظارت و پيگيري امور مربوط به اقلام اساسي از قبيل گندم، آرد و نان و هماهنگي لازم در ابلاغ دستورات و اجرايي شدن تصميمات ملي در اين حوزه.
7- نظارت و ارزيابي فعاليت هاي اقتصادي استان و گزارش پيشرفت امور اقتصادي و توليدي استان به مقامات ذيربط و شوراي برنامه‌ريزي استان.
8- ارزيابي وضعيت پيشرفت پروژه هاي مهم اقتصادي در استان و پيگيري و هماهنگي لازم براي رفع مشكلات و موانع احتمالي.
9- سازماندهي و پيگيري برنامه هاي مربوط به توسعه صادرات استان در چارجوب سياست هاي ابلاغي و شناسايي مسايل و مشكلات در زمينه فعاليت‌هاي صادرات غيرنفتي.
10- هماهنگي جهت ارتقا سطح كيفيت صادرات و انطباق با استاندارهاي جهاني و تشويق و ترغيب صادركنندگان استاني به منظور افزايش سرمايه‌گذاري.
11- شناسايي و پيگيري مشكلات واحدهاي توليدي بخش صنعت و معدن و شهرك هاي صنعتي سطح استان.
12- هماهنگي و نظارت بر فرايند تهيه و توزيع كالاها و مايحتاج عمومي و رسيدگي به امور مرتبط با تنظيم بازاركالا و خدمات استان.
13- انجام هماهنگی و همکاری لازم با سایر دستگاههای اجرای در جهت بهبود وضعیت اقتصادی و تجاری مناطق آزاد تجاری و مناطق ویژه اقتصادی و پیگیری مسائل و مشکلات.
14- هماهنگی و نظارت لازم بر ارتقاء سلامت اداری و مقابله با فساد در مبادلات مرزی و بازارچه های مرزی و مناطق آزاد.
15- هماهنگي و پيگيري امور مربوط به  مشكلات زيست محيطي واحدهاي توليدي استان و برنامه‌ريزي به منظور كاهش اثرات زيان‌آور آنها.
16- ابلاغ مصوبات كميسيونها، شوراها و كميته هاي اقتصادي و ساير مصوبات و دستورالعمل‌هاي مربوطه به دستگاههاي ذيربط.
17- هماهنگي امور مرتبط با كميسيون تعزيرات حكومتي.
18- شركت در جلسات امور اقتصادي و توسعه منطقه اي اعم از كميسيونها، شوراها، كارگروهها و كميته هاي مربوطه.
19- بسترسازي و فراهم آوردن زمينه هاي لازم براي پرورش نيروي جايگزين با تأكيد بر مواردي از قبيل انتقال تجربيات، ارايه آموزشهاي لازم و مشاركت دادن در انجام امور، ‌تفويض اختيار.
20- شرکت در گردهمایی ها، جلسات داخل و خارج از استان و دوره های آموزشی مرتبط.
21- ارائه خط مشی و سازماندهی فعالیتهای دفتر، هدایت، هماهنگی، نظارت و ارزیابی عملکرد کارکنان تحت سرپرستی.
 
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir