شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان‌ شرقی:
دانشگاه‌ها، تجاری‌سازی دستاوردهای علمی را در اولویت قرار دهند

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی از فرزند استاد شهریار عیادت کرد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی:
سیستم ویدئوکنفرانس استانداری با فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه راه‌اندازی شد

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی
بخشداران نقش بسزایی در ارتقای خدمت‌رسانی به روستاییان دارند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:
صدور مجوز ساخت‌وساز در اطراف رودخانه‌ها با حساسیت انجام شود

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
انتخابات مجلس باید روز همبستگی ملی و انسجام سیاسی باشد

گزارش سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
صنایع بزرگ از فرصت "رینوتکس" برای معرفی و رفع نیازهای خود استفاده کنند

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی:
آذربایجان شرقی در توسعه روابط ایران و ترکیه نقش محوری دارد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 1756
ديروز : 1499
ماه : 72680
سال جاری : 2122516
تعدا مطالب : 13444
كل : 2918270
 
تاریخ : سه شنبه 21 آبان 1392     |     کد : 14142

جوسازی ها برای ناامن جلوه دادن شهرستان جلفا دسیسه و تبلیغات سیاسی است

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار جلفا گفت: حادثه یاد شده یک تیراندازی غیرعمدی حدود 4 روز پیش بوده که یک گلوله شلیک شده از یک تفنگ شکاری به صورت تصادفی با سقف مینی بوس حامل دانش آموزان در فاصله 20 کیلومتری از نقطه صفر مرزی اصابت کرد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار جلفا گفت: حادثه یاد شده یک تیراندازی غیرعمدی حدود 4 روز پیش بوده که یک گلوله شلیک شده از یک تفنگ شکاری به صورت تصادفی با سقف مینی بوس حامل دانش آموزان در فاصله 20 کیلومتری از نقطه صفر مرزی اصابت کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جلفا، روز گذشته در محافل رسانه ای و شبکه های اجتماعی مجازی خبری با عنوان "تیراندازی به خودروی حامل دانش آموزان در جلفا" به نقل از خبرگزاری ایرنا منتشر شد و گزارش شده بود که به مینی بوس حامل دانش آموزان بسیجی که برای برگزاری مسابقه ورزشی عازم شهرستان جلفا بودند، در منطقه دره دیز (ورودی شهرستان جلفا) تیراندازی شده است که در این حادثه به هیچ یک از سرنشینان آسیبی نرسیده است؛ خبری که مربوط به پنج شنبه هفته گذشته بوده اما دیروز منتشر گردید!

گذشته از اینکه چرا خبر مربوط به 4 روز قبل، دیروز منتشر می شود، نحوه انتشار این خبر و ارتباط دادن آن با حادثه تیراندازی هفته گذشته در مرز پلدشت آذربایجان غربی که به یک تراکتور در خاک جمهوری آذربایجان به طرز مشکوک شلیک شده بود به شدت مورد انتقاد مسئولان محلی قرار گرفت .

براساس این گزارش منطقه دره دیز به دلیل وجود مراتع و ارتفاعات بلند صخره ای از دیرباز زیستگاه حیات وحش بوده و یک منطقه شکارگاه به حساب می آید و همواره مورد طمع شکارچیان متخلف و غیرمجاز بوده است که هر از گاهی مبادرت به شکار در این منطقه می کنند .

اما با این حساب برخی از رسانه های داخلی بدون تحقیق و جمع آوری اطلاعات از مقامات و مسئولان ذی ربط و بررسی جزئیات حادثه خواسته یا نخواسته فضایی را به وجود آوردند که مورد بهره برداری رسانه ها و شبکه های ماهواره ای وابسته به محافل ضد انقلاب و اپوزیسیون قرار گرفت و این حادثه هدفمند و با اهداف سیاسی و امنیتی به شکل گسترده ای بازتاب یافت .

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار جلفا با انتقاد شدید از ناامن جلوه دادن این منطقه از میهن اسلامی از سوی محافل مختلف گفت: حادثه یاد شده یک تیراندازی غیرعمدی حدود 4 روز پیش بوده که یک گلوله شلیک شده از یک تفنگ شکاری به صورت تصادفی با سقف مینی بوس حامل دانش آموزان در فاصله 20 کیلومتری از نقطه صفر مرزی اصابت کرد .

علی ابدالی با تأکید بر اینکه دلیل و نحوه انتشار این خبر آنهم با تأخیر 4 روزه و ارتباط دادن موضوع با حوادث پلدشت به شدت از سوی مقامات مسئول پیگیری خواهد شد افزود: پس از بررسی های صورت گرفته از سوی کارشناسان، مشخص شد این گلوله به صورت اتفاقی و غیرعمدی شلیک شده و می تواند از یک اسلحه ی برنو متعلق به یک شکارچی متخلف باشد .

وی  با تأکید بر اینکه امنیت کامل در منطقه آزاد ارس و شهرستان جلفا حاکم بوده و این خطه از امن ترین مرزهای جمهوری اسلامی است گفت: حادثه ی یاد شده موضوعی تمام شده بود که معلوم نیست به چه دلیل با این لحن در رسانه ها منتشر شده است .

ابدالی بر لزوم همکاری رسانه های مختلف در ایجاد فضای امن روحی و روانی در جامعه تأکید کرد و گفت: حادثه ی اخیر پلدشت نیز با همکاری مقامات ایران و جمهوری آذربایجان حل و فصل شده و مرزهای دو کشور بازگشایی گردیده است .

یادآور می شویم مرز جمهوری اسلامی ايران با جمهوری آذربايجان در محدوده شهرستان جلفا جزو امن ترين مرزهای كشور محسوب می شود که سابقه چنین اقدامات ضد امنیتی در این شهرستان وجود ندارد .


نوشته شده در   سه شنبه 21 آبان 1392  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir