شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان‌ شرقی:
دانشگاه‌ها، تجاری‌سازی دستاوردهای علمی را در اولویت قرار دهند

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی از فرزند استاد شهریار عیادت کرد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی:
سیستم ویدئوکنفرانس استانداری با فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه راه‌اندازی شد

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی
بخشداران نقش بسزایی در ارتقای خدمت‌رسانی به روستاییان دارند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:
صدور مجوز ساخت‌وساز در اطراف رودخانه‌ها با حساسیت انجام شود

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
انتخابات مجلس باید روز همبستگی ملی و انسجام سیاسی باشد

گزارش سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
صنایع بزرگ از فرصت "رینوتکس" برای معرفی و رفع نیازهای خود استفاده کنند

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی:
آذربایجان شرقی در توسعه روابط ایران و ترکیه نقش محوری دارد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 1464
ديروز : 2148
ماه : 72639
سال جاری : 2113702
تعدا مطالب : 13444
كل : 2932290
 
تاریخ : دوشنبه 20 مرداد 1393     |     کد : 16563

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

دستگاه‌های اجرایی استان در حل مشکلات عشایر جدیت داشته باشند

محمدصادق پورمهدی در جلسه شورای عشایر استان، با اشاره به این که بزرگترین مشکل عشایر استان، مشکل بهداشت و درمان است، افزود: باید با جدیت بیشتری در این زمینه عمل کنیم.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که عشایر، قشر تولیدکننده و زحمت‌کش جامعه هستند، بر جدیت دستگاه‌های اجرایی استان برای حل مشکلات جامعه عشایری تاکید کرد.

محمدصادق پورمهدی ظهر امروز (دوشنبه) در جلسه شورای عشایر استان، با اشاره به این که بزرگترین مشکل عشایر استان، مشکل بهداشت و درمان است، افزود: دانشگاه علوم پزشکی خدماتی را در مناطق عشایری ارایه می‌کند، اما این خدمات کافی نیست و باید با جدیت بیشتری در این زمینه عمل کنیم.

وی همچنین اقدام جدی اداره کل راه و شهرسازی در رسیدگی به راه‌های عشایری را خواستار شد و گفت: عشایر استان توقع زیادی در این زمینه ندارند و با هزینه اندکی می‌توان مسیرهای تردد آنها را هموار کرد.

پورمهدی با اشاره به این که امور مربوط به عشایر عمدتا مربوط به جهاد کشاورزی است، افزود: دستگاه‌های مرتبط باید با شناسایی مشکلات جامعه عشایری در حوزه مسوولیت خود در خصوص حل آنها اقدام کنند.

وی از اداره کل امور عشایر استان نیز خواست وظایف و عملکرد دستگاه‌ها در خصوص جامعه عشایری را به طور مرتب رصد کرده و مطالبات جامعه عشایری را با هماهنگی دستگاه‌ها تحقق بخشد.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان شرقی نیز در این جلسه اظهار داشت: عشایر استان دو درصد از جمعیت استان را تشکیل می‌دهند، اما با در اختیار داشتن 1.5 میلیون واحد دامی، تولید 20 درصد از محصولات دامی و 35 درصد از صنایع دستی استان را بر عهده دارند.

سید محمدحسن آل‌هاشم افزود: جمعیت عشایر استان در دوره قشلاقی، حدود 44 هزار نفر و در دوره ییلاقی با احتساب عشایر کوچنده استان‌های همجوار، حدود 70 هزار و 600 نفر است.

وی، رسیدگی به وضعیت راه‌های عشایری، آبرسانی به قشلاقات، سامان‌دهی اسکان و توزیع اقلام و نهاده‌های دامی مورد نیاز عشایر را از مهم‌ترین وظایف اداره کل عشایر استان برشمرد و گفت: عدم تخصیص و ناکافی بودن اعتبارات مورد نیاز مناطق عشایری، آسیب‌پذیری شدید عشایر در مقابل حوادث طبیعی، حضور کمرنگ متولیان فرهنگی در جامعه عشایری و اختصاص بخش عمده‌ای از ارزش افزوده حاصل از دامداری عشایر به عوامل واسطه از مهم‌ترین مشکلات جامعه عشایر استان است.

آل‌هاشم با اشاره به مهم‌ترین پروژه‌های در دست اجرای مناطق عشایری استان از جمله پایاب سد ارسباران و پایاب پمپاژ قلی‌بیگلو، گفت: مراحل طراحی و ساخت کانون جمعیتی سلین در شهرستان کلیبر با ظرفیت 734 قطعه مسکونی و 218 قطعه خدماتی و تجاری در حال انجام است.

مدیرکل امور عشایر استان در ادامه با تشریح آیین‌نامه سامان‌دهی عشایر مصوب هیات دولت، گفت: حفظ اشتغال و افزایش درآمد و تامین خدمات زیربنایی و رفاهی حداقل اقداماتی است که برای سامان‌دهی به کوچ عشایر در این آیین‌نامه مورد تاکید قرار گرفته است.

آل‌هاشم با بیان این که کلیه دستگاه‌های اجرایی بر اساس این آیین‌نامه موظفند با اختصاص اعتبار مناسب، وظایف مربوط به حوزه مسوولیت خود را در مناطق عشایری انجام دهند، جدیت مدیران اجرایی استان در اجرای این آیین‌نامه را خواستار شد.

در این جلسه همچنین موضوعات مرتبط با جامعه عشایری استان مطرح و با توضیحات مدیران اجرایی مرتبط مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


نوشته شده در   دوشنبه 20 مرداد 1393  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir