شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان‌ شرقی:
دانشگاه‌ها، تجاری‌سازی دستاوردهای علمی را در اولویت قرار دهند

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی از فرزند استاد شهریار عیادت کرد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی:
سیستم ویدئوکنفرانس استانداری با فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه راه‌اندازی شد

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی
بخشداران نقش بسزایی در ارتقای خدمت‌رسانی به روستاییان دارند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:
صدور مجوز ساخت‌وساز در اطراف رودخانه‌ها با حساسیت انجام شود

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
انتخابات مجلس باید روز همبستگی ملی و انسجام سیاسی باشد

گزارش سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
صنایع بزرگ از فرصت "رینوتکس" برای معرفی و رفع نیازهای خود استفاده کنند

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی:
آذربایجان شرقی در توسعه روابط ایران و ترکیه نقش محوری دارد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 3225
ديروز : 2826
ماه : 88532
سال جاری : 2104310
تعدا مطالب : 13444
كل : 2683538
 
تاریخ : سه شنبه 12 اسفند 1393     |     کد : 18833

مدیرکل امور اجتماعی استانداری تاکید کرد:

گسترش خدمات ثبت احوال به منظور ثبت به موقع وقایع حیاتی

حسن استوار آذر در جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال استان، با بیان این که آمار صحیح تاثیر مثبتی در برنامه‌ریزی‌ها دارد، افزود: چند سالی است که با تلاش دستگاه‌های ذیربط آمارهای تا حدی دقیق و قابل استناد ارایه می‌شود.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی با تاکید بر ثبت به موقع وقایع حیاتی، اظهار داشت: گرچه در سال‌های گذشته به دلیل سنتی بودن جامعه، آمار این وقایع به موقع ثبت نمی‌شد، اما اخیرا این روند کاهش یافته و امیدواریم با توسعه خدمات ثبت احوال و سیاست‌های تشویقی از سوی دولت به حداقل برسد.

حسن استوار آذر در جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال استان، با بیان این که آمار صحیح تاثیر مثبتی در برنامه‌ریزی‌ها، تصمیم‌گیری‌ها و تحلیل مسایل اجتماعی دارد، افزود: ارایه آمارهای غیرواقعی و اغراق‌آمیز در برخی مقاطع موجب خطا در تصمیم‌گیری‌ها می‌شد، اما چند سالی است که با تلاش دستگاه‌های ذیربط آمارهای تا حدی دقیق و قابل استناد ارایه می‌شود.

وی با قدردانی از اقدامات مدیران و کارکنان ثبت احوال استان، خاطرنشان کرد: خوشبختانه اداره کل ثبت احوال آذربایجان شرقی به دلیل به روز کردن خدمات جزو ادارات برتر کشور است.

استوار آذر استفاده از مدارک جعلی را یکی از آسیب‌های اجتماعی ذکر کرد و بر گسترش خدمات ثبت احوال به منظور جلوگیری از این آسیب تاکید کرد.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به کاهش نرخ رشد جمعیت، اظهار داشت: با توجه به تاکید رهبری و سیاست دولت در بحث جمعیت، باید برای تسهیل ازدواج، کاهش ناباروری و ازدیاد جمعیت از سوی دستگاه‌های مسوول تدابیر مناسب اتخاذ شود.

وی با اشاره به وجود 400 هزار مجرد بالای 20 سال در استان، گفت: این آمار متاسفانه تاثیر هجمه فرهنگی غرب را نشان می‌دهد و علی‌رغم باورهای دینی در جامعه ما باید این واقعیت را قبول کنیم و از تبعات آن غافل نباشیم.

استوار آذر افزایش 9.8 درصدی ثبت طلاق در یازده ماهه سال جاری را آماری هشدار دهنده توصیف کرد و گفت: طبق آمار ثبت احوال 5.5 درصد از ازدواج‌ها منجر به طلاق می‌شود که نشان می‌دهد در این زمینه باید کار بیشتری صورت گیرد و این وضعیت شایسته جامعه ما نیست.

وی همچنین اقدام سازمان بهزیستی استان در ارایه خدمات مشاوره پیش از طلاق را ستودنی دانست و افزود: در اثر این اقدام 48 درصد از زوج‌هایی که قصد طلاق داشتند به زندگی مشترک بازگشته‌اند و چنین اقداماتی باید افزایش یابد.

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی هم در این جلسه از رشد 4.5 درصدی ثبت ولادت و یک درصدی ثبت فوت در 11 ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: در این مدت 66 هزار و 669 مورد ولادت و 21 هزار و 48 مورد فوت در ثبت احوال استان ثبت شده است.

علی جعفری آذر همچنین از ثبت 7675 مورد طلاق و 37668 مورد فوت در استان در 11 ماه سال جاری خبر داد و گفت: تعداد ثبت طلاق نسبت به مدت مشابه سال قبل 9.8 درصد رشد و تعداد ثبت ازدواج 7.1 درصد کاهش داشته است.نوشته شده در   سه شنبه 12 اسفند 1393  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir