شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان‌ شرقی:
دانشگاه‌ها، تجاری‌سازی دستاوردهای علمی را در اولویت قرار دهند

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی از فرزند استاد شهریار عیادت کرد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی:
سیستم ویدئوکنفرانس استانداری با فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه راه‌اندازی شد

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی
بخشداران نقش بسزایی در ارتقای خدمت‌رسانی به روستاییان دارند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:
صدور مجوز ساخت‌وساز در اطراف رودخانه‌ها با حساسیت انجام شود

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
انتخابات مجلس باید روز همبستگی ملی و انسجام سیاسی باشد

گزارش سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
صنایع بزرگ از فرصت "رینوتکس" برای معرفی و رفع نیازهای خود استفاده کنند

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی:
آذربایجان شرقی در توسعه روابط ایران و ترکیه نقش محوری دارد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 74
ديروز : 2399
ماه : 74409
سال جاری : 2129817
تعدا مطالب : 13444
كل : 2835032
 
تاریخ : يکشنبه 18 بهمن 1394     |     کد : 22171

رییس ستاد انتخابات استان:

مجریان انتخابات حافظ تک‌تک آرای مردم خواهند بود

رییس ستاد انتخابات استان آذربایجان شرقی گفت: مجریان انتخابات در سراسر استان، حق رفتارهای شائبه آمیز تبلیغاتی را ندارند و ما در صورت مشاهده هرگونه تخلفی از مدیران، به شدت با آنان برخورد قانونی می‌کنیم.

رییس ستاد انتخابات استان آذربایجان شرقی گفت: مجریان انتخابات در سراسر استان، حق رفتارهای شائبه آمیز تبلیغاتی را ندارند و ما در صورت مشاهده هرگونه تخلفی از مدیران، به شدت با آنان برخورد قانونی می‌کنیم.

سعید شبستری در میزگرد انتخاباتی نمایندگان تشکل‌های دانشجویی استان، با بیان این که تمام دست‌اندرکاران اجرایی انتخابات، حافظ تک‌تک آرای مردم خواهند بود، افزود: عمل به مر قانون، سرلوحه کار تمامی دست اندرکاران دخیل در امر برگزاری انتخابات است.

وی ابراز کرد: متاسفانه عدم به روز بودن برخی قوانین مربوط به انتخابات، باعث ایجاد مشکلات و ابهاماتی شده است که امیدواریم برای انتخابات‌های بعدی تمامی این مشکلات رفع شده و قوانین مربوطه به روز شود.

شبستری با بیان این که تعامل خوبی بین هیات‌های نظارت و هیات‌های اجرایی انتخابات در استان وجود دارد، ادامه داد: امیدواریم با برگزاری انتخابات سالم و شفاف، دین خود را نسبت به نظام و انقلاب اسلامی ادا کنیم.

رییس ستاد انتخابات استان در ادامه زمان اعلام قطعی نامزدهای تایید صلاحیت شده دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را روز 27 بهمن اعلام کرد و گفت: اسامی در روز 27 بهمن توسط وزارت کشور به فرمانداری‌ها ابلاغ و در روز 28 بهمن توسط فرمانداری‌ها به صورت عمومی منتشر خواهد شد.

شبستری از برگزاری سه دوره آموزشی ویژه مجریان انتخابات در استان خبر داد و گفت: همایش آموزشی- توجیهی بخشداران و فرمانداران استان‌های شمال‌غرب کشور به بهترین شکل ممکن در تبریز برگزار شد که از بهترین و مهم‌ترین فعالیت‌های انجام شده توسط ستاد انتخابات استان بود.

خطوط قرمز نظام لایتغیر است

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از این میزگرد در پاسخ به سوال برخی از نمایندگان تشکل‌های دانشجویی، با بیان این که انقلاب اسلامی باید پویایی خود را حفظ کند، افزود: در کشوری زندگی می‌کنیم که جناح‌ها و احزاب مختلف می‌توانند مواضع خود را اعلام کنند که این حاکی از رشد و بالندگی نظام است.

وی با اشاره به مذاکرات اخیر جمهوری اسلامی ایران با گروه 1+5، ادامه داد: خطوط قرمز نظام برای ما یک اصل لایتغیر است، انقلاب، قانون اساسی، خون شهدا و رهبری برای ما اصل است.

شبستری با بیان این که نباید مذاکرات هسته‌ای را تعبیر به سازش کنیم، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران پس از این مذاکرات توانست اقتدار و حقانیت خود را به جهانیان ثابت کند که حمایت‌ها و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب از تیم مذاکره کننده نیز در تحقق این مهم نقش بسیار ویژه ای داشت.

انقلاب متعلق به همه گروه‌هاست

رییس ستاد انتخابات استان، اصلاح‌طلبی و اصول‌گرایی را از جمله جریان‌های ماندگار نظام جمهوری اسلامی دانست و ابراز کرد: متاسفانه برخی نگرش‌های ما نگرش‌های سیاه و سفید است و در بعضی مواقع به راحتی افراد را متهم به جدا شدن از خط نظام و انقلاب می کنیم و در برخی مواقع دیگر، همه را جزو انقلاب محسوب می کنیم. همه این مسایل ناشی از این امر است که مرزبندی ها به صورت کامل مشخص و ترسیم نشده است.

شبستری گفت: ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی متعلق به تمامی مردم و تمامی گروه‌های سیاسی است و نباید به صورت انحصارطلبانه به آن ها نگریست. در دوران دفاع مقدس همه دست به دست هم داده و از ارزش‌های انقلاب دفاع کردند نه فقط یک گروه خاص. در زمان‌های سخت انقلاب همه گروه‌ها در کنار یکدیگر بوده اند و از این پس نیز در تمامی برهه های حساس باید با افزایش وحدت بین خود در راستای پیشرفت کشور و رسیدن انقلاب به آرمان های اصلی خود تلاش کنند.

وی ادامه داد: برخی افراد برخی دیگر را به صرف این که مخالف نظر آنها هستند به فتنه‌گر بودن، نفوذی بودن، بی بصیرتی و سایر صفات منفی متهم می کنند که چنین کارهایی خوب نیست و باید آستانه تحمل پذیری خود را بالا ببریم.

شبستری با اشاره به حضور تمامی اقشار مردم ایران در برهه‌های حساس انقلاب، اظهار کرد: چتر نظام اسلامی، همه را تحت پوشش دارد و ما انتظار داریم تمامی اقشار در انتخابات آتی به صورت گسترده شرکت کرده و در تعیین سرنوشت خویش دخیل باشند.

همه سلایق سیاسی باید اجازه فعالیت داشته باشند

رییس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت جایگاه حقوقی نهادهای قانونی کشور همچون شورای نگهبان تصریح کرد: همه ما وظیفه داریم بر مبنای مر قانون انجام وظیفه کنیم ولی در عین حال می توان گفت که تمامی نهادها در چارچوب های قانونی قابل نقد هستند.

شبستری با هشدار نسبت به عملکرد و رفتار برخی اشخاص در راستای حذف یک جریان و تفکر سیاسی، ادامه داد: اگر می خواهیم گروه های سیاسی در میدان بمانند و فعالیت کنند باید اجازه فعالیت در چارچوب قانون و خطوط قرمز نظام به آنها داده شود.

وی از کمرنگ شدن نقش دانشگاه‌ها و دانشگاهیان در مسایل جامعه انتقاد کرد و گفت: همه باید تلاش کنند که دانشگاه ها را به جایگاه اصلی خود بازگردانند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان این که باید کسانی به مجلس راه یابند که جزو عقلا باشند، افزود: نماینده شدن، رقابت برای قدرت نیست، بلکه رقابت برای خدمت است. نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نیز باید پس از این که به مجلس رفتند با یکدیگر اتحاد داشته و منافع مردم را به منافع احزاب و جریان‌های سیاسی ترجیح دهند.

شبستری افزود: آیا کاندیداها صرفا برای خدمت به مردم، میلیاردها تومان در ایام تبلیغات هزینه می کنند؟! مردم و بخصوص دانشجویان باید این سوالات را از کاندیداها بپرسند.

تشکل‌های دانشجویی استقلال خود را حفظ کنند

وی خطاب به نمایندگان تشکل‌های سیاسی دانشگاه‌های استان ابراز کرد: استقلال مدیریتی خود را حفظ کنید. اجازه ندهید گروه‌ها و جریان‌های سیاسی دیگر، از بیرون از دانشگاه به شما خط دهی کنند.

شبستری با تاکید بر لزوم حفظ وحدت بین گروه‌ها و تشکل‌های سیاسی ابراز کرد: خواسته دشمن، خواسته صهیونیست ها و خواسته بدخواهان نظام را محقق نکنید. مراقب باشید! عده ای درصدد این هستند که انقلاب اسلامی را بر علیه خودش تضعیف و نابود کنند.

وی از تشکل‌های دانشجویی خواست که هم در داخل دانشگاه و هم خارج از دانشگاه، به صورت قانونی ویژگی های کاندیداهای اصلح را برای مردم تبیین کنند.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص دعوت از سخنرانان مورد نظر تشکل‎های دانشجویی، گفت: دعوت از سخنرانان به محیط دانشگاه ها باید در چارچوب قانون باشد. در کمیسیون دانشجویی به تمامی روسای دانشگاه‌های استان دستور داده ایم که به تمامی کاندیداها مهلت عادلانه سخنرانی داده شود. کاندیداها باید تمامی خطوط قرمز را رعایت کنند وگرنه با آن ها برخورد می کنیم و با کسی شوخی نداریم.

شبستری تصریح کرد: ایجاد هیجانات صرف سیاسی در دانشگاه ها به درد نمی‌خورد. هیجانات سیاسی باید به همراه تفکر، تعقل و تدبیر باشد.

در این نشست که در دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران در تبریز برگزار شد، تعدادی از نمایندگان تشکل‌های دانشجویی نیز به بیان مطالب و دیدگاه‌های خود در خصوص انتخابات هفتم اسفند و سایر مسایل استانی پرداختند که مهم‌ترین مطالب مطرح شده عبارتند از:

- لزوم شفافیت در مراحل اجرایی انتخابات و برخورد با هزینه‌های گزاف تبلیغاتی
- لزوم برنامه‌ریزی برای تقویت بینش سیاسی مردم و روشنگری و آگاهی‌بخشی
- لزوم نقش‌آفرینی تمامی سلایق سیاسی در جامعه
- لزوم فراهم شدن فضای باز سیاسی همراه با منطق در دانشگاه‌ها
- لزوم خدمت‌رسانی صادقانه مسوولان به مردم برای حفظ اعتماد و امیدواری مردم به نظامنوشته شده در   يکشنبه 18 بهمن 1394  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir