شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان‌ شرقی:
دانشگاه‌ها، تجاری‌سازی دستاوردهای علمی را در اولویت قرار دهند

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی از فرزند استاد شهریار عیادت کرد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی:
سیستم ویدئوکنفرانس استانداری با فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه راه‌اندازی شد

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی
بخشداران نقش بسزایی در ارتقای خدمت‌رسانی به روستاییان دارند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:
صدور مجوز ساخت‌وساز در اطراف رودخانه‌ها با حساسیت انجام شود

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
انتخابات مجلس باید روز همبستگی ملی و انسجام سیاسی باشد

گزارش سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
صنایع بزرگ از فرصت "رینوتکس" برای معرفی و رفع نیازهای خود استفاده کنند

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی:
آذربایجان شرقی در توسعه روابط ایران و ترکیه نقش محوری دارد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 1921
ديروز : 2266
ماه : 74379
سال جاری : 2121820
تعدا مطالب : 13444
كل : 2920701
 
تاریخ : دوشنبه 19 بهمن 1394     |     کد : 22184

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

کلی‌گویی کافی است؛ برای تبریز 2018 برنامه‌های عملیاتی ارایه شود

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی به دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادهای دخیل در امر آماده‌سازی تبریز برای سال 2018، 15 روز مهلت داد تا برنامه‌های عملیاتی خود را اعلام کرده و اجرای آن را آغاز کنند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی به دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادهای دخیل در امر آماده‌سازی تبریز برای سال 2018، 15 روز مهلت داد تا برنامه‌های عملیاتی خود را اعلام کرده و اجرای آن را آغاز کنند.

محمدصادق پورمهدی در نخستین جلسه کمیته های تبریز 2018 با بیان این که انتخاب تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری جهان اسلام، فرصت بسیار مناسبی برای شکوفایی و توسعه همه جانبه استان است، افزود: تمامی دستگاه‌های اجرایی و دخیل در این مهم، باید به همراه بخش خصوصی، زیر ساخت‌های استان و به ویژه شهر تبریز را برای پذیرش و اقامت گردشگران داخلی و خارجی فراهم کنند.

وی به تمامی دستگاه‌های اجرایی استان دو هفته مهلت داد تا برنامه‌های عملیاتی خود برای تبریز 2018 با مطالعه علمی و کارشناسی شده اعلام کنند.

وی اظهار کرد: در کنار اعلام برنامه توسط دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی، برخی تکالیف را در راستای آماده‌سازی هرچه بیشتر تبریز و سایر شهرستان‌های استان نیز برای سال 2018 از آن‌ها می خواهیم.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در ادامه تصریح کرد: محوریت اصلی برنامه ها در سال 2018، توسعه زیر ساخت های تبریز است ولی در کنار این مهم باید به توسعه و ایجاد زیر ساخت های گردشگری، تفریحی، اقامتی و حتی درمانی مناسب در شهرستان ها نیز اقدام کرد. به عنوان مثال فرودگاه تبریز باید برای سال 2018 برنامه داشته و بگوید آیا تعداد پروازها را می‌تواند افزایش دهد؟ برای ارایه خدمات به مسافران داخلی و خارجی چه برنامه‌ای دارد.

پورمهدی با انتقاد از کلی گویی برخی مسوولان تصریح کرد: زمان چندان زیادی تا سال 2018 نداریم. به همین دلیل باید با پرهیز از کلی گویی، تمامی کارهای خود را به صورت علمی و کارشناسی شده و با در نظر داشتن جزییات، پیش ببریم.

 وی بر لزوم نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی تا سال 2018 بخصوص نوسازی تعداد زیادی از تاکسی ها و اتوبوس ها تاکید کرد.

وی از تصویب کمیسیون ماده پنج ویژه گردشگری با محوریت تبریز 2018 خبر داد و افزود: اقداماتی را در خصوص تغییر کاربری اراضی در جهت احداث هتل، مراکز اقامتی و مراکز تفریحی انجام خواهیم داد.

پورمهدی همچنین گفت: قرار نیست تمامی هتل‌هایی که احداث می شود، هل پنج ستاره باشد. چون افزایش هزینه‌های اقامتی مسافران، ممکن است آن‌ها را از سفر به تبریز و استان ما دلزده کند و در سال های آتی دیگر به استان ما سفر نکنند.

 وی از کمیته اقتصادی و سرمایه گذاری خواست تا در پیدا کردن سرمایه گذار داخلی و خارجی برای توسعه احداث هتل و مکان‌های اقامتی اقدام کند.

وی در بخشی از سخنان خود با بیان این که طبق آمار، توریست‌های داخلی و خارجی بیش تر از هر مکان دیگری، مایل هستند که از موزه‌ها بازدید کنند، اظهار کرد: عمارت فعلی شهرداری تبریز در آینده نزدیک به موزه تبدیل می‌شود. امیدواریم تا تبریز 2018، موزه مطبوعات تبریز و چندین موزه دیگر و همچنین قهوه خانه‌های سنتی در این شهر ایجاد شود.

پورمهدی بر لزوم مدیریت گردشگران و هدایت آنان به سایر شهرستان‌های استان تاکید کرد.

وی همچنین از مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان‌شرقی به عنوان متولی اصلی برنامه‌های تبریز 2018 خواست تا با تیم متخصص مشاوره و پژوهش دانشگاه تبریز وارد مذاکره شده و از آن‌ها مشاوره و برنامه‌ریزی تخصصی دریافت کرده و در راستای اجرایی کردن دقیق آن ها تلاش کند.

وی همچنین بر لزوم تجهیز و آمادگی بقاع متبرکه، امام‌زاده‌ها و سایر مکان‌های اسلامی برای پذیرش از گردشگران داخلی و خارجی تاکید کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه بر لزوم تلفیق نمادهای شهری و تاریخی تبریز برای سال 2018 تاکید کرد و افزود: علاوه بر توسعه گردشگری باید به ابعاد سیاسی، اجتماعی و بازرگانی موضوع نیز توجه کنیم.

فرزین حق پرست همچنین با تاکید بر ضرورت استفاده از تلفیق نمادهای شهری و تاریخی در راستای ایجاد برند مناسب برای تبریز اظهار کرد: ایجاد برند مناسب برای تبریز خواهد توانست نقش مهمی در آشنایی هرچه بیشتر گردشگران داخلی و خارجی ایفا کند.

وی با اشاره به ظرفیت های بی نظیر منطقه شمال غرب کشور در حوزه گردشگری ادامه داد:  آماده‌سازی مسیرهای گردشگری منطقه با محوریت تبریز 2018 با همکاری استان‌های همجوار ضروری است و خوشبختانه مسیرهای گردشگری بین استانی در این خصوص طراحی و آماده‌سازی شده که در 27 بهمن ماه سال جاری در تهران رونمایی می شود.

 


نوشته شده در   دوشنبه 19 بهمن 1394  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir