شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان‌ شرقی:
دانشگاه‌ها، تجاری‌سازی دستاوردهای علمی را در اولویت قرار دهند

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی از فرزند استاد شهریار عیادت کرد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی:
سیستم ویدئوکنفرانس استانداری با فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه راه‌اندازی شد

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی
بخشداران نقش بسزایی در ارتقای خدمت‌رسانی به روستاییان دارند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:
صدور مجوز ساخت‌وساز در اطراف رودخانه‌ها با حساسیت انجام شود

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
انتخابات مجلس باید روز همبستگی ملی و انسجام سیاسی باشد

گزارش سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
صنایع بزرگ از فرصت "رینوتکس" برای معرفی و رفع نیازهای خود استفاده کنند

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی:
آذربایجان شرقی در توسعه روابط ایران و ترکیه نقش محوری دارد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 95
ديروز : 315
ماه : 8473
سال جاری : 1150672
تعدا مطالب : 13444
كل : 3167066
 
تاریخ : چهارشنبه 19 اسفند 1394     |     کد : 22501

فرماندار سراب:

سال 95 سال مبارزه عملی با مواد مخدر در شهرستان سراب

فرماندار شهرستان سراب سال 95 را سال مبارزه عملی با مواد مخدر عنوان کرد و از تمامی مردم خواست تربیت فرزند را اولویت اول خود قرار بدهند و مسوولین نیز اقدامات خود را طبق این دیدگاه برنامه ریزی کنند.

فرماندار شهرستان سراب سال 95 را سال مبارزه عملی با مواد مخدر عنوان کرد و از تمامی مردم خواست تربیت فرزند را اولویت اول خود قرار بدهند و مسوولین نیز اقدامات خود را طبق این دیدگاه برنامه ریزی کنند.

داود گرشاسبی در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان سراب ادامه داد:  در برخی خانواده ها بی ثباتی در رفتار و اخلاق آنها دیده می شود که موجب تربیت ناصحیح فرزندان می شود و در نتیجه نمی توانند فرزندان مقاومی در مقابل آسیب های اجتماعی به جامعه تحویل بدهند.

وی افزود: این موضوع باعث شده هر روز جامعه با آسیب ها و مشکلات زیادی مواجه شود لذا برای جلوگیری از این امر باید بر روی آموزش خانواده ها وقت گذاشت.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان سراب اضافه کرد: در امر مبارزه باید به دنبال شیوه های کارآمد مبارزه با مواد مخدر بود.

وی وضعیت موجود را به باتلاقی تشبیه کرد که هر رفتار اشتباهی منجر به فرو رفتن در این باتلاق می شود و نسل بعدی در معرض خطر جدی قرار می گیرد.

فرماندار سراب رسیدگی به نیازهای اولیه فرزندان را ناکافی دانست و بیان کرد: نیاز امروز جامعه و مخصوصا فرزندان صرفا تامین نیازهای اولیه خوراک و پوشاک نیست؛ بلکه آنچه در این میان بیشتر خودنمایی می کند و نیازمند اهتمام بیشتر است در نظر گرفتن نیازهای روحی آنهاست.

گرشاسبی خطاب به مسئولین ادارات  با مطرح کردن این سوال که آیا در انتقال رفتار پرخطر اقدامی صورت گرفته، ادامه داد: امروزه ارتباط با فرزند برای خانواده ها تابو شده است شما به عنوان مسئول آیا توانسته اید اقدامی در رابطه با انتقال رفتار پرخطر به فرزندان انجام دهید؟ هر چقدر مسائل مختلف را به خانواده ها آموزش بدهیم مطمئنا آنها نیز به همان میزان با حساس دانستن شرایط این مسائل را به فرزندان منتقل می کنند.

گرشاسبی تصریح کرد: دشمن برای از بین بردن جوانان و هدایت آنها به مواد مخدر برنامه دارد، یکی از راهکارها ارزان سازی مواد مخدر و سهولت در دسترس قرار دادن مواد است. با وجود اینکه نهادهای متولی مبارزه با مواد مخدر وظایف ذاتی خود را به خوبی انجام می دهند ولی برگزاری جلساتی از این دست باید منجر به ارائه راهکار عملی شود، با اولویت بندی درست مطمئنا می توان نسبت به حل مشکلات اقدام کرد.

فرماندار سراب خواستار نگاه جدی به بحث ورزش روستایی شد و اضافه کرد: باید برای راه اندازی ورزش در روستاها اولویت بندی درستی صورت گیرد و ابتدا روستاهای آلوده در این اولویت قرار گیرد و نسبت و جذب جوانان به فعالیت های ورزشی و برگزاری مسابقات روستایی اهتمام ویژه ای داشته باشیم


نوشته شده در   چهارشنبه 19 اسفند 1394  توسط   روابط عمومی فرمانداری سراب   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir