شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان‌ شرقی:
دانشگاه‌ها، تجاری‌سازی دستاوردهای علمی را در اولویت قرار دهند

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی از فرزند استاد شهریار عیادت کرد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی:
سیستم ویدئوکنفرانس استانداری با فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه راه‌اندازی شد

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی
بخشداران نقش بسزایی در ارتقای خدمت‌رسانی به روستاییان دارند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:
صدور مجوز ساخت‌وساز در اطراف رودخانه‌ها با حساسیت انجام شود

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
انتخابات مجلس باید روز همبستگی ملی و انسجام سیاسی باشد

گزارش سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
صنایع بزرگ از فرصت "رینوتکس" برای معرفی و رفع نیازهای خود استفاده کنند

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی:
آذربایجان شرقی در توسعه روابط ایران و ترکیه نقش محوری دارد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 74
ديروز : 2399
ماه : 74409
سال جاری : 2129817
تعدا مطالب : 13444
كل : 2835032
 
تاریخ : يکشنبه 9 خرداد 1395     |     کد : 23019

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

طرح‌های توسعه روستایی با رویکرد جلوگیری از مهاجرت روستاییان اجرا شود

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر ضرورت بازنگری در رویکردهای توسعه روستایی، گفت: طرح‌ها و برنامه‌های توسعه روستاها باید با رویکرد اشتغال‌زایی و گسترش خدمات رفاهی و اجتماعی تدوین و اجرا شود تا بتواند ماندگاری جمعیت روستایی در روستاها را تداوم بخشد.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر ضرورت بازنگری در رویکردهای توسعه روستایی، گفت: طرح‌ها و برنامه‌های توسعه روستاها باید با رویکرد اشتغال‌زایی و گسترش خدمات رفاهی و اجتماعی تدوین و اجرا شود تا بتواند ماندگاری جمعیت روستایی در روستاها را تداوم بخشد.

مهندس محمدصادق پورمهدی در نشست هماهنگی و بررسی عملكرد دستگاه‌های اجرايی استان در ارتباط با پروژه‌های عمران و توسعه روستایی، گفت: با وجود این که در سال‌های اخیر به ویژه در دولت تدبیر و امید اقدامات خوبی در توسعه زیرساخت‌ها و عمران و آبادی روستاها صورت گرفته اما آن گونه که انتظار می‌رفت این فعالیت‌ها نتوانسته روند مهاجرت‌ها را متوقف و انگیزه‌های لازم را برای ماندن در روستا فراهم کند.

وی گفت: در اجرای پروژه‌های عمران روستایی همواره باید اين پرسش مد نظر مسوولان و مدیران باشد که خروجی خدمات تا چه میزان می‌تواند به اشتغال‌زایی و ماندگاری روستاییان کمک کند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: ما باید در روستاها زیرساخت‌ها و بسترها را به گونه‌ای مهیا کنیم که نتیجه آن ماندن روستایی در روستا باشد و در یک حالت ایده‌آل مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها را رقم بزند.

پورمهدی گفت: هر یک از مناطق روستایی به فراخور موقعیت جغرافیایی خود دارای ظرفیت‌های بالقوه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی هستند و باید این ظرفیت‌ها را شناسایی و در جهت توسعه و عمران و آبادی خود روستا به کار بگیریم.

وی در این ارتباط از کاشت سماق در مناطق روستایی هوراند و انار در کلیبر به عنوان نمونه‌ای از ظرفیت‌های بالقوه روستایی برای اجرای برنامه‌های توسعه نام برد و از دهیاران خواست با نگاه توسعه‌گرا و در هماهنگی کامل با فرمانداران و بخشداران برنامه‌های توسعه روستاها را پیش ببرند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی بر روان‌سازی خدمات‌رسانی، حذف بروکراسی اداری و نیز آسان کردن فرایندهای پرداخت تسهیلات به کشاورزان و روستاییان تاکید کرد و خواستار فعال کردن کارگروه توسعه روستایی و عشایر استان شد.

وی گفت: در ارتباط با برنامه‌های توسعه روستایی، دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری مسوول است، اما همه دستگاه ها موظف هستند و باید با هماهنگی این دفتر در پیشبرد برنامه‌های توسعه و اقتصادی کردن روستاها به وظایف سازمانی خود عمل کنند.

دراین نشست که با حضور مدیران سازمان‌ها و دستگاه‌های مسوول در حوزه عمران روستایی برگزار شد ضمن بررسی و مرور عملکردها و فعالیت‌های انجام یافته، راهکارها و روش‌های جدید برای دست‌یابی به هدف‌های توسعه در روستاها و بالا بردن سطح کیفیت خدمات در روستاها ارایه شد.


نوشته شده در   يکشنبه 9 خرداد 1395  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir