شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان‌ شرقی:
دانشگاه‌ها، تجاری‌سازی دستاوردهای علمی را در اولویت قرار دهند

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی از فرزند استاد شهریار عیادت کرد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی:
سیستم ویدئوکنفرانس استانداری با فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه راه‌اندازی شد

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی
بخشداران نقش بسزایی در ارتقای خدمت‌رسانی به روستاییان دارند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:
صدور مجوز ساخت‌وساز در اطراف رودخانه‌ها با حساسیت انجام شود

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
انتخابات مجلس باید روز همبستگی ملی و انسجام سیاسی باشد

گزارش سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
صنایع بزرگ از فرصت "رینوتکس" برای معرفی و رفع نیازهای خود استفاده کنند

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی:
آذربایجان شرقی در توسعه روابط ایران و ترکیه نقش محوری دارد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 219
ديروز : 2485
ماه : 85703
سال جاری : 2127537
تعدا مطالب : 13444
كل : 2823295
 
تاریخ : پنجشنبه 3 تير 1395     |     کد : 23226

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی:

نهادهای مسوول برای احصای آسیب‌های اجتماعی قاطعیت نشان دهند

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه باید از شعار به عمل وارد شویم، گفت: نهادهای مسوول برای احصای آسیب های اجتماعی قاطعیت نشان دهند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه باید از شعار به عمل وارد شویم، گفت: نهادهای مسوول برای احصای آسیب های اجتماعی قاطعیت نشان دهند.

سعید شبستری روز پنجشنبه در جلسه کارگروه تخصصی امور فرهنگی و اجتماعی استان، افزود: در موضوع آسیب های اجتماعی همه دستگاه ها باید احساس وظیفه کنند و با تمام توان پای کار آیند.

وی ادامه داد: اگر در این خصوص تدبیر نکنیم و بصورت عملیاتی ورود نشود سیل ویرانگر آن همه آحاد جامعه را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

شبستری با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در این خصوص گفت: این امر مسئولیت مارا سنگین تر کرده و همه دستگاه ها نباید به آن به چشم اداری، کلیشه ای، از روی رفع تکلیف و اعلام آمار و عمل نگاه کنند.

وی اظهار کرد: آسیب های اجتماعی روز به روز در حال افزایش و ضروری است تمام دستگاه ها با جان و دل وارد کارزار شوند و کارهای پیشگیرانه و اقدامات موثر جزو برنامه های اصلی آنها باشد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه اگر مردم پای کار نیایند مشکل حل نمی شود، افزود: با نگاه از بالا به پایین مشکلات احصاء نمی شود و باید دستگاه ها مردم را با خود همراه کنند و گروه های هدف مردمی نقش پررنگ تری در عملیاتی کردن برنامه های دستگاه ها داشته باشند.

وی با اشاره به نقش کتمان ناپذیر باورهای دینی در کاهش آسیب های اجتماعی اضافه کرد: یکی از اهداف دشمنان نظام سست کردن پایه های دینی در بین خانواده های ایرانی است.

شبستری با تاکید بر نقش روحانیت در افزایش باورهای دینی در جامعه افزود: کاهش میزان ارتباط جوانان با روحانیت زنگ خطر است و باید میزان ارتباط روحانیون با اقشار مختلف جامعه به خصوص قشر جوان افزایش یابد.

وی اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان به دلیل زنده شدن باورهای دینی در جامعه شاهد کاهش میزان جرایم، سرقت ها و منکرات در جامعه هستیم و باید این باورهای دینی را زنده نگهداریم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی گفت: جای خالی دانشگاه ها و دانشکده های علوم انسانی در آسیب شناسی آسیب های اجتماعی محسوس است و باید از دیدگاه صرف پژ‍وهش محوری خارج شوند.

وی ادامه داد: دانشگاه ها نقش فراتری دارند و باید در حوزه آسیب های اجتماعی ورود کنند و برنامه عملیاتی ارائه دهند و در کنار آن ایرادات برنامه های اجرایی دستگاه های مختلف را رصد و گوشزد کنند.

معاون سیاسی استاندار آذربایجان شرقی افزود: باید گروه پایش توسط دانشگاه جهت رصد میزان تاثیرگذاری برنامه های اجرایی ایجاد شود تا انرژی محدودی که داریم با اجرای برنامه های بیهوده هدر نرود.

وی از صدا و سیما و رسانه های مختلف خواست در راستای اطلاع رسانی، آگاه سازی و آموزش عمومی مردم تلاش کنند.

شبستری همچنین با اشاره به نقش آموزش و پرورش در تربیت فرزندان این مرز و بوم گفت: خمیرمایه هر انسان از آموزش و پرورش شکل می گیرد و باید از مقطع مهد کودک مهارت های زندگی به کودکان آموزش داده شود.

وی اظهار کرد: دستگاه های اطلاعاتی رصد و هر جا که احساس کنند بحرانی وجود دارد آن را شناسایی و گلوگاه های آن را معرفی کنند تا اقدامات پیشگیرانه انجام گیرد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه 70 درصد درصد سرقت ها به دلیل اعتیاد است، گفت: اعتیاد از بحران اجتماعی رد شده و در حال تبدیل به بحران امنیتی است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجان ‌شرقی هم در این جلسه از شناسایی 19 آسیب جدی اجتماعی در کشور خبر داد و گفت: ستاد مبارزه با آسیب‌های اجتماعی به منظور اولویت‌بندی و علت‌یابی آسیب‌های اجتماعی، تدوین سیاست‌ها و ارایه راهکارها به منظور پیشگیری و تقویت زمینه‌های همکاری بین دستگاه‌ها در این حوزه تشکیل شده است.

حسن استوارآذر تاکید کرد: پرداختن به مباحث نظری و پژوهشی موضوع به قدر کافی صورت گرفته و در حال حاضر انتظار است ورود جدی و اقدامات عملی به مساله داشته باشیم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی هم همکاری جامعه در موضوع مبارزه با اعتیاد را دور از حد انتظار دانست و با ابراز نگرانی در این خصوص، گفت: در این عرصه انسجام خانواده و توانمندسازی اعضای خانواده بسیار مهم است و اگر اعضای خانواده در مقابل هم درست رفتار کنند بسیاری از تهدیدات منتفی می‌شود.

محمدعلی نصرتی با تاکید بر لزوم غنی‌سازی اوقات فراغت و افزایش شور و نشاط در بین جوانان، افزود: در حال حاضر یکی از مشکلات و دغدغه‌های ما سوء استفاده دشمنان از فضای سایبری است به‌طوری که سالانه 50 نوع ماده مخدر جدید از طریق اینترنت معرفی می‌شود.

وی تاکید کرد: برای مبارزه با معضل اعتیاد و مواد مخدر باید از حالت لاک پشتی و دفاعی خارج شده و به صورت تهاجمی و انقلابی عمل کنیم و جامعه را نجات دهیم.


نوشته شده در   پنجشنبه 3 تير 1395  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir