شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان‌ شرقی:
دانشگاه‌ها، تجاری‌سازی دستاوردهای علمی را در اولویت قرار دهند

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی از فرزند استاد شهریار عیادت کرد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی:
سیستم ویدئوکنفرانس استانداری با فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه راه‌اندازی شد

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی
بخشداران نقش بسزایی در ارتقای خدمت‌رسانی به روستاییان دارند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:
صدور مجوز ساخت‌وساز در اطراف رودخانه‌ها با حساسیت انجام شود

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
انتخابات مجلس باید روز همبستگی ملی و انسجام سیاسی باشد

گزارش سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
صنایع بزرگ از فرصت "رینوتکس" برای معرفی و رفع نیازهای خود استفاده کنند

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی:
آذربایجان شرقی در توسعه روابط ایران و ترکیه نقش محوری دارد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 1682
ديروز : 1499
ماه : 72606
سال جاری : 2122442
تعدا مطالب : 13444
كل : 2918196
 
تاریخ : سه شنبه 15 تير 1395     |     کد : 23309

فرماندار مراغه:

کاهش حد فاصل مراغه تا تبریز با اجرای جاده یای شهری به کندوان

معاون استاندار و فرماندار ویژه مراغه گفت: مسیر مراغه - تبریز با اجرای طرح راهسازی یای شهری به کندوان 50 کیلومتر کوتاه تر می شود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه مراغه گفت: مسیر مراغه - تبریز با اجرای طرح راهسازی یای شهری به کندوان 50 کیلومتر کوتاه تر می شود.

ظفر محمدی در جمع خیران و فعالان بخش خصوصی طرح های عمرانی این شهرستان افزود: این طرح در زیر مجموعه سند تدبیر توسعه این شهرستان گنجانده شده که هم اکنون بخشداری مرکزی پیگیر اجرای آن با مشارکت مردم و بخش خصوصی است.

وی با بیان اینکه این مسیر به طول 20 کیلومتر و با عرض 25 متر احداث می شود، اظهار کرد: اداره راه و شهرسازی برای احداث این راه به صورت شوسه نیازمند 70 میلیارد ریال اعتبار بوده و برای آسفالت آن نیز وزارت راه و شهرسازی قیر رایگان را تخصیص و بخش خصوصی نیز سایر اقدام ها را انجام می دهد.

بخشدار مرکزی مراغه نیز در این آیین گفت: با اجرای این طرح امکانات زیرساختی، تفریحی و گردشگری در این مسیر فعال شده و پیش بینی می شود با اجرای این زیرساخت ها، پس از احداث راه دسترسی حدود دو هزار شغل در زمینه خدمات و گردشگری ایجاد شود.

حسین گل محمدی، افزود: امکانات گردشگری و تفریحی نیز از محل سد علویان تا حوزه استحفاظی مراغه ایجاد می شود که از جمله این امکانات پیش بینی شده تله کابین، پیشت اسکی و مراکز اقامتی است.

وی اظهار کرد: با احیای راه دسترسی محور مراغه به ملکان که موجب کوتاه شدن مسیر این محور می شود، مسافران شهرستان های ملکان و جنوب آذربایجان غربی از جمله میاندوآب، شاهین دژ مهاباد به علت کوتاهی مسیر، از این محور تردد خواهند کرد.

بخشدار مرکزی مراغه یادآور شد: این بخشداری هم اکنون اقدام به تعریض و دو بانده کرده پنج محور روستایی به طول 14 و نیم کیلومتر کرده که شامل محور طالبخان به حاجی کرد به طول یک کیلومتر، قشلاق تا شهرک ولیعصر به طول دو و نیم کیلومتر، دیورزم کهجوق به طول دو کیلومتر و میدان بسیج تا نرج آباد کرده که این طرح ها با مشارکت 50 درصدی مردم اجرا می شود.

گل محمدی، ادامه داد: محور روستایی طالبخان به خرمازرد و آهق نیز به طول هشت کیلومتر با مشارکت 100 درصدی مردم و صنایع مستقر در محل اجرا می شود که هم اکنون سه کیلومتر آن اجرا و بقیه عملیات نیز ادامه دارد.

وی گفت: عمده هدف بخشداری برای اجرای این طرح ها کاهش تصادفات و هزینه های سفر روستائیان بوده و اجرای همه این طرح ها در سال جاری به پایان می رسد.

گل محمدی، همچنین از اجرای طرح گازرسانی به چهار روستای صومعه اشان، هریس، یای شهری و قشلاق امیر خبر داد و افزود: با اجرای این طرح گازرسانی به روستاهای بخش مرکزی به 100 درصد می رسد.

روستای یای شهری مراغه با فاصله 30 کیلومتری از مراغه در بخش سراجوی شرقی واقع شده و به علت قرارگیری در دامنه جنوب غربی کوه سهند از قابلیت زیادی برای گردشگری طبیعی برخوردار است.


نوشته شده در   سه شنبه 15 تير 1395  توسط   روابط عمومی فرمانداری مراغه   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir