شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان‌ شرقی:
دانشگاه‌ها، تجاری‌سازی دستاوردهای علمی را در اولویت قرار دهند

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی از فرزند استاد شهریار عیادت کرد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی:
سیستم ویدئوکنفرانس استانداری با فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه راه‌اندازی شد

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی
بخشداران نقش بسزایی در ارتقای خدمت‌رسانی به روستاییان دارند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:
صدور مجوز ساخت‌وساز در اطراف رودخانه‌ها با حساسیت انجام شود

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
انتخابات مجلس باید روز همبستگی ملی و انسجام سیاسی باشد

گزارش سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
صنایع بزرگ از فرصت "رینوتکس" برای معرفی و رفع نیازهای خود استفاده کنند

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی:
آذربایجان شرقی در توسعه روابط ایران و ترکیه نقش محوری دارد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 74
ديروز : 2399
ماه : 74409
سال جاری : 2129817
تعدا مطالب : 13444
كل : 2835032
 
تاریخ : چهارشنبه 30 تير 1395     |     کد : 23450

استاندار آذربایجان شرقی خبر داد:

انتخاب یکصد روستای آذربایجان شرقی به عنوان الگوی توسعه روستایی

استاندار آذربایجان شرقی گفت: یکصد روستای استان به عنوان الگوی توسعه روستایی در سال جاری انتخاب و همراه با 200 روستا از دو استان پایلوت دیگر به وزارت کشور معرفی شده‌اند.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: یکصد روستای استان به عنوان الگوی توسعه روستایی در سال جاری انتخاب و همراه با 200 روستا از دو استان پایلوت دیگر به وزارت کشور معرفی شده‌اند.

دکتر اسماعیل جبارزاده در نشست مشورتی فرمانداران استان با محوریت توسعه روستایی و امور دهیاری‌ها، افزود: آذربایجان شرقی علاوه بر این که جزو سه استان پایلوت کشور در بحث اقتصاد مقاومتی است، در ردیف سه استان مطرح کشور در امر توسعه روستایی نیز قرار داشته و در این راستا مورد توجه وزارت کشور است.

وی اظهار کرد: تولید در هیچ مکانی با صرفه تر از مناطق روستایی نیست و یکصد روستای منتخب استان با مشارکت فرمانداران جهت توسعه روستایی و تحقق اقتصاد مقاومتی انتخاب شده اند.

جبارزاده گفت: فرمانداران در سال اقتصاد مقاومتی باید بدون قید و بند ساعت اداری تلاش بیشتری برای تحقق اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی در شهرستان ها داشته باشند.

وی در پاسخ به درخواست افزایش اختیارات فرمانداران جهت تسهیل در فعالیت های ستاد اقتصاد مقاومتی، گفت: اختیارات استاندار عینا برای فرمانداران نیز وجود دارد و در سال اقتصاد مقاومتی نباید در قید و بند نامه نگاری و بوروکراسی باشیم.

جبارزاده خطاب به فرمانداران گفت: به عنوان نماینده دولت در شهرستان هر تصمیمی بدون تعدی به قانون بگیرید، به خاطر تحقق اقتصاد مقاومتی، حمایت می شوید.

وی با تاکید بر مسوولیت پذیری در این ارتباط، افزود: از میان هزاران تصمیم فرمانداران شاید چند مورد دارای ایراد باشد ولی چون این تصمیم ها با نیت خیر و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است، قابلیت دفاع دارد.

استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کاهش شدید درآمدهای نفتی، با بیان این که ما مدیران روزهای بحران هستیم، افزود: امسال همه چشم ها به سمت مسوولان دولتی در آذربایجان شرقی دوخته شده و این استان به واسطه انتخاب به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی کشور مورد توجه است و باید پاسخگو باشیم.

وی با ابراز امیدواری نسبت به تحقق اقتصاد مقاومتی در استان اظهار امیدواری کرد در اسفند سال جاری در سایه اشتغال زایی شاهد لبخند رضایت بر چهره رهبری و مسوولان نظام مقدس جمهوری اسلامی باشیم.

جبارزاده با بیان این که یکی از تبعات افزایش قیمت نفت در دولت قبل، فراموش شدن توسعه روستایی، صنایع دستی و کشاورزی بود، افزود: دولت تدبیر و امید هر خانه روستایی را به عنوان یک واحد تولیدی بالقوه تلقی می کند و توسعه روستایی را جهت تحقق اقتصاد مقاومتی ضروری می داند.

وی با اشاره به موفقیت های بخش کشاورزی درسه سال گذشته افزود: در آغاز به کار دولت یازدهم ذخیره گندم استان تنها سه روز بود اما امروز تولید گندم استان به 800 هزار تن رسیده و 500 هزار تن آن خرید تضمینی شده است.

وی با اشاره به این که این موفقیت ها باید تداوم داشته باشد، گفت: آذربایجان شرقی در سال جاری باید توسعه روستایی و مهاجرت معکوس را به ظهور برساند.

وی توسعه روستایی را موجب مهاجرت معکوس روستاییان عنوان کرد و افزود: در طول سه سال گذشته مهاجرت معکوس در برخی از روستاهای شهرستان اسکو محقق شده است.

وی با اشاره به این که اهالی روستاها می توانند تولید کننده باشند، گفت: ایجاد شغل های روستایی هزینه بر نیست و در سال جاری با کمی توجه می توانیم با هم افزایی به توسعه روستایی برسیم.

وی گفت: بسیج سازندگی آذربایجان شرقی در سال جاری درهر شهرستان 10 شرکت فعال در بخش کشاورزی تشکیل می دهد و با هماهنگی فرمانداران و جهاد کشاورزی توسعه این بخش را رقم می زند.

فرمانداران در توسعه روستایی رقابت کنند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این نشست گفت: فرمانداران این استان در توسعه مناطق روستایی رقابت کنند.

محمد صادق پورمهدی افزود: فرمانداران در صف اول اقتصاد مقاومتی شهرستان ها قرار دارند و باید به صورت مستمر عملکرد توسعه روستایی را ارایه دهند.

وی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در مناطق روستایی کارهای زیادی انجام شده و همه دستگاه ها عملکردهای چشمگیری در زمینه زیرساخت ها داشته اند اما نسبت جمعیت شهر به روستا از 30 به 70 درصد در زمان حاضر 70 به 30 شده است.

در این نشست فرمانداران و برخی از مدیران کل دستگاه های اجرایی راهکارهای توسعه روستایی در مناطق مختلف آذربایجان شرقی را مطرح کردند.


نوشته شده در   چهارشنبه 30 تير 1395  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir