شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان‌ شرقی:
دانشگاه‌ها، تجاری‌سازی دستاوردهای علمی را در اولویت قرار دهند

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی از فرزند استاد شهریار عیادت کرد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی:
سیستم ویدئوکنفرانس استانداری با فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه راه‌اندازی شد

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی
بخشداران نقش بسزایی در ارتقای خدمت‌رسانی به روستاییان دارند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:
صدور مجوز ساخت‌وساز در اطراف رودخانه‌ها با حساسیت انجام شود

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
انتخابات مجلس باید روز همبستگی ملی و انسجام سیاسی باشد

گزارش سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
صنایع بزرگ از فرصت "رینوتکس" برای معرفی و رفع نیازهای خود استفاده کنند

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی:
آذربایجان شرقی در توسعه روابط ایران و ترکیه نقش محوری دارد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 1682
ديروز : 1499
ماه : 72606
سال جاری : 2122442
تعدا مطالب : 13444
كل : 2918196
 
تاریخ : دوشنبه 4 مرداد 1395     |     کد : 23481

امید به شهر بدون گدا با راه اندازی مددسرای امید در مراغه

معاون فرماندار مراغه گفت: این شهرستان با راه اندازی نخستین مرکز نگهدای متکدیان با عنوان مددسرای 'امید' با سرعت بیشتری به سمت شهر بدون گدا حرکت می کند.

معاون فرماندار مراغه گفت: این شهرستان با راه اندازی نخستین مرکز نگهدای متکدیان با عنوان مددسرای 'امید' با سرعت بیشتری به سمت شهر بدون گدا حرکت می کند.
جواد محمودی روز یکشنبه در جلسه ستاد سازماندهی متکدیان و کودکان خیابانی این شهرستان افزود: طرح جمع آوری متکدیان چند سالی است که با همکاری ادارات در این شهرستان شروع شده و این امر باعث کاهش تعداد متکدیان نسبت به شهرهای اطراف شده و این روند باید ادامه یابد.
وی با اشاره به ایجاد اولین مجتمع نگهداری موقت متکدیان استان در مراغه، اظهار کرد: در گذشته با همکاری نهادهای قضایی، انتظامی و شهرداری نسبت به جمع آوری متکدیان اقدام لازم انجام می گرفت، اما به علت نبود زیرساخت های لازم در این شهرستان، اقدام اساسی در این زمینه انجام نمی شد.
معاون فرماندار مراغه یادآور شد: با ایجاد مجتمع نگهداری موقت متکدیان در مراغه از این پس شاهد کم شدن متکدیان در این شهرستان خواهیم شد و با تلاش ادارات مربوطه در مسیر شهری بدون گدا گام برداشته می شود.
محمودی با بیان اینکه با انجام کارهای کارشناسی امیدواریم متکدیان به آغوش خانواده برگردند، ادامه داد: ورود فرد متکدی تا خروج وی از مددسرا باید به صورت کارشناسی برنامه ریزی و تمام برنامه ها به صورت جدی اجرا شود تا شاهد بازگشت افراد متکدی به دامن خانواده و جامعه باشیم.
وی گفت: آموزش مهارت های شغلی در مددسرا برای متکدیان باعث می شود تا فرد پس از بهبود به سراغ کسب و کار سالم و مفید برای خود و جامعه برود.
عضو شورای اسلامی مراغه نیز در این جلسه گفت: ایجاد چارت سازمانی برای اداره مددسرای 'امید' مراغه از سوی ستاد سازماندهی متکدیان لازم و ضروری است.
مرتضی باستانی افزود: هم اکنون چندین نفر در کارگاه های مددسرای 'امید' مراغه مشغول به کار هستند که با همکاری اعضای ستاد قابل افزایش است.
وی یادآوری کرد: با فرهنگ سازی در بین مردم و با استفاده از ظرفیت مجالس وعظ توسط واعظان و رسانه ها باید شرایطی ایجاد شود که مردم با کمک مستقیم به متکدیان باعث ترویج این امر پلید در جامعه و حضور متکدیان در این شهر نشوند.
مجتمع نگهداری موقت متکدیان با عنوان مددسرای امید مراغه، توسط مدیریت شهری به منظور نگهداری و بازپروری متکدیان، کودکان کار و افراد بی سرپرست با هزینه یک میلیارد ریالی ساخته شده است.
مددسرای امید این شهرستان به منظور توسعه همکاری های بین بخشی اداره ها ساخته شده که مددجویان آن بین 21 تا 60 روز دوره های مختلف بازپروری را می گذرانند.
این مرکز با صرف یک میلیارد ریال از محل اعتبارهای مدیریت شهری مراغه با 250 متر مربع زیر بنا و 300 متر مربع مساحت و با ظرفیت نگهداری 40 نفر ساخته شده و در هفته بهزیستی امسال به بهره برداری رسید.


نوشته شده در   دوشنبه 4 مرداد 1395  توسط   روابط عمومی فرمانداری مراغه   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir