شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان‌ شرقی:
دانشگاه‌ها، تجاری‌سازی دستاوردهای علمی را در اولویت قرار دهند

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی از فرزند استاد شهریار عیادت کرد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی:
سیستم ویدئوکنفرانس استانداری با فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه راه‌اندازی شد

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی
بخشداران نقش بسزایی در ارتقای خدمت‌رسانی به روستاییان دارند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:
صدور مجوز ساخت‌وساز در اطراف رودخانه‌ها با حساسیت انجام شود

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
انتخابات مجلس باید روز همبستگی ملی و انسجام سیاسی باشد

گزارش سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
صنایع بزرگ از فرصت "رینوتکس" برای معرفی و رفع نیازهای خود استفاده کنند

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی:
آذربایجان شرقی در توسعه روابط ایران و ترکیه نقش محوری دارد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 1682
ديروز : 1499
ماه : 72606
سال جاری : 2122442
تعدا مطالب : 13444
كل : 2918196
 
تاریخ : سه شنبه 5 مرداد 1395     |     کد : 23498

فرماندار مراغه:

تشکیل شورای عشایر در مراغه ضروری است

فرماندار ویژه مراغه گفت: 100 درصد از 750 خانوار عشایر سهند، خارج از این شهرستان به مراتع کوچ می کنند و تشکیل شورای عشایر برای حل مشکلات آن ها در فصل ییلاق ضروری است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه مراغه گفت: 100 درصد از 750 خانوار عشایر سهند، خارج از این شهرستان به مراتع کوچ می کنند و تشکیل شورای عشایر برای حل مشکلات آن ها در فصل ییلاق ضروری است.

ظفر محمدی در جلسه هماهنگی تشکیل شورای عشایر مراغه، افزود: هر سال با آغاز تابستان عشایر استان و آذربایجان غربی با بیش از 100 هزار راس دام به 29 هزار هکتار از مراتع سهند در شهرستان مراغه کوچ می کنند.

وی اظهار کرد: شورای عشایر مراغه نیز با ماموریت محوری جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و این فرمانداری در ماه جاری تشکیل می شود تا به مشکلات عشایر مهمان این شهرستان رسیدگی کند.

مدیرکل امور عشایر استان آذربایجان شرقی نیز در این جلسه از تخصیص 32 میلیارد ریال تسهیلات به عشایر آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: این تسهیلات با سود چهار درصد اختصاص یافته که هر خانواده تا سقف 100 میلیون ریال از آن بهره مند می شود.

آل هاشم با بیان اینکه هم اکنون تمامی متقاضیان ثبت نام شده و در حال معرفی به بانک های عامل برای تکمیل پرونده هستند، یادآور شد: این تسهیلات همچنین در قالب خرید انرژی های نو و پاک جهت تولید نور کافی، حمام و اجاق خورشیدی، استفاده از شیردوش گوسفندی و پشم چین برقی و تولید جوجه یک روزه به عشایر پرداخت می شود.

مدیرکل امورعشایر آذربایجان شرقی اظهارکرد: عشایر آذربایجان شرقی با 2 درصد جمعیت نفوس و داشتن 30 درصد دام سبک و 3.6 درصد دام سنگین، 20 درصد فرآورده های دامی استان را تولید می کنند.

آل هاشم، ادامه داد: این میزان تولید توسط عشایر مصداق عینی اقتصاد مقاومتی، تولید ملی و الگوی مصرف بوده و به منظور ارایه خدمات بیشتر به این قشر، مصمم به اجرای شورای عشایر در شهرستان های پذیرای عشایر مهمان هستیم.

وی گفت: بازسازی و بهسازی راه های دسترسی عشایر از دیگر اقدام های این مدیریت بوده که طی سال جاری 65 کیلومتر از آن ها مسیرگشایی شده و بازسازی و بهسازی چشمه ها، آبرسانی سیار، گازرسانی مایع، تولید نهاده های دامی و بسته بندی مواد غذائی دامی از ضایعات محصولات کشاورزی از محورهای فعالیت این اداره کل در استان است.

مدیرکل عشایر آذربایجان شرقی اظهارکرد: عمده تولیدهای عشایر استان در سال شامل گوشت قرمز به میزان 110 هزار تن، شیرخام 30 هزار تن، پشم 16 تن و قالی و قالیچه 16 هزار و 500 متر مربع است.

آل هاشم، افزود: جمعیت دامی عشایر استان در فصل ییلاق 1.5 میلیون راس شامل دام های کوچک و بزرگ و مقدار مرتع در اختیارعشایر نیز از دو میلیون و 400 هزار هکتار مراتع استان، یک میلیون هکتار است.

وی گفت: جمعیت نفوس عشایر در فصل ییلاق 13 هزار و 297 خانوار و در فصل قشلاق هشت هزار و 97 خانوار بوده و پنج هزار و 200 خانواده عشایر از استان های آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان به صورت مهمان در آذربایجان شرقی ییلاق گذرانی می کنند.


نوشته شده در   سه شنبه 5 مرداد 1395  توسط   روابط عمومی فرمانداری مراغه   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir