شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان‌ شرقی:
دانشگاه‌ها، تجاری‌سازی دستاوردهای علمی را در اولویت قرار دهند

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی از فرزند استاد شهریار عیادت کرد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی:
سیستم ویدئوکنفرانس استانداری با فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه راه‌اندازی شد

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی
بخشداران نقش بسزایی در ارتقای خدمت‌رسانی به روستاییان دارند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:
صدور مجوز ساخت‌وساز در اطراف رودخانه‌ها با حساسیت انجام شود

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
انتخابات مجلس باید روز همبستگی ملی و انسجام سیاسی باشد

گزارش سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
صنایع بزرگ از فرصت "رینوتکس" برای معرفی و رفع نیازهای خود استفاده کنند

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی:
آذربایجان شرقی در توسعه روابط ایران و ترکیه نقش محوری دارد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 3225
ديروز : 2826
ماه : 88532
سال جاری : 2104310
تعدا مطالب : 13444
كل : 2683538
 
تاریخ : سه شنبه 5 مرداد 1395     |     کد : 23516

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی خبر داد:

کمک 360 میلیارد تومانی دولت به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان در سال گذشته

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: دولت در سال گذشته بیش از ۲۸۰ میلیارد تومان به شهرداری‌ها و بیش از ۸۸ میلیارد تومان به دهیاری‌های آذربایجان شرقی کمک مالی کرده و این اعتبارات غیر از ماشین آلات و قیر رایگان است.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: دولت در سال گذشته بیش از ۲۸۰ میلیارد تومان به شهرداری‌ها و بیش از ۸۸ میلیارد تومان به دهیاری‌های آذربایجان شرقی کمک مالی کرده و این اعتبارات غیر از ماشین آلات و قیر رایگان است.

محمدصادق پورمهدی در آیین تودیع و معارفه فرماندار هریس با تاکید بر این که به دلیل فراهم بودن زمینه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی، آذربایجان شرقی به عنوان پایلوت انتخاب شده است، گفت: در سال‌های گذشته زمینه‌هایی در آذربایجان شرقی فراهم شده و دولتمردان این استان را به عنوان الگوی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی انتخاب کرده‌اند و از طرفی اقداماتی می‌توان انجام داد تا اقتصاد به پویایی رسیده و بیکاری کاهش یابد و توان اقتصادی مردم بالا رود.

وی اضافه کرد: اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در آذربایجان شرقی نیازمند همت و تلاش مضاعف مسوولان و مردم بوده و کار و تلاش مضاعف همواره باید توام با اثربخشی باشد.

پورمهدی با بیان این که شوراها، دهیاران و شهرداری‌ها می‌توانند در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش قابل توجهی ایفا کنند، گفت: عملیاتی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تنها وظیفه دولت نیست بلکه تمامی دستگاه‌ها با پشتیبانی مردم می‌توانند در اجرای سیاست‌های ابلاغی اقدام و عمل را در اقتصاد مقاومتی به منصه ظهور برسانند و اگر خدای ناکرده خللی در تحقق اقتصاد مقاومتی پیش بیاید همه مسوول هستیم.

وی با اشاره به این که ۱۰۰ روستای آذربایجان شرقی به عنوان پایلوت توسعه روستایی انتخاب شده‌اند، بیان کرد: به دلیل تعداد زیاد روستاهای شهرستان هریس، ۱۱ روستای این شهرستان انتخاب شده و هیاتی از وزارت کشور برای بررسی این روستاها به استان سفر کرده‌اند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، یکی از اولویت‌های دولت یازدهم را توجه به مناطق و شهرستان‌های کمتر توسعه یافته عنوان کرد و افزود: پروژه آبرسانی به بیش از ۲۰ روستای شهرستان هریس با بیش از ۷ میلیارد تومان اعتبار در دهه فجر امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

پورمهدی بابیان این که اگر به مناطق کمتر توسعه یافته توجه جدی نداشته باشیم معضل حاشیه نشینی در کلان شهرها و مهاجرت از روستاها به شهرها ادامه خواهد داشت، گفت: دولت برای توسعه منطقه ارسباران از جمله شهرستان‌های اهر و هریس نگاه ویژه‌ای دارد، به طوری که توسعه متوازن تمامی مناطق استان باعث جلوگیری از برخی مسایل و مشکلات می‌شود.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، با تاکید بر این که شوراهای روستایی و شهری و شهرداری‌ها بازوان کمکی دولت بوده و از ظرفیت های بالایی برخوردار هستند، خاطرنشان کرد: طی سال گذشته، دولت بیش از ۲۸۰ میلیارد تومان به شهرداری‌ها و بیش از ۸۸ میلیارد تومان به دهیاری‌های آذربایجان شرقی کمک مالی کرده است.


نوشته شده در   سه شنبه 5 مرداد 1395  توسط   روابط عمومی فرمانداری هریس   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir