شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان‌ شرقی:
دانشگاه‌ها، تجاری‌سازی دستاوردهای علمی را در اولویت قرار دهند

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی از فرزند استاد شهریار عیادت کرد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی:
سیستم ویدئوکنفرانس استانداری با فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه راه‌اندازی شد

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی
بخشداران نقش بسزایی در ارتقای خدمت‌رسانی به روستاییان دارند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:
صدور مجوز ساخت‌وساز در اطراف رودخانه‌ها با حساسیت انجام شود

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
انتخابات مجلس باید روز همبستگی ملی و انسجام سیاسی باشد

گزارش سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
صنایع بزرگ از فرصت "رینوتکس" برای معرفی و رفع نیازهای خود استفاده کنند

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی:
آذربایجان شرقی در توسعه روابط ایران و ترکیه نقش محوری دارد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 1773
ديروز : 1499
ماه : 72697
سال جاری : 2122533
تعدا مطالب : 13444
كل : 2918287
 
تاریخ : جمعه 5 شهريور 1395     |     کد : 23833

وزیر امور اقتصادی و دارایی عنوان کرد:

حمایت مردم از دولت، پشتوانه‌ خدمت‌گزاران ملت ایران در دولت تدبیر و امید

وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار کرد: اعتماد و حمایت مردم از دولت، پشتوانه‌ی خدمتگزاران ملت ایران در دولت تدبیر و امید شد و نتایج مهمی را نیز به ارمغان آورد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار کرد: اعتماد و حمایت مردم از دولت، پشتوانه‌ی خدمتگزاران ملت ایران در دولت تدبیر و امید شد و نتایج مهمی را نیز به ارمغان آورد.

دکتر علی طیب نیا در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه تبریز با بیان اینکه بی ثباتی جای خود را به ثبات و ناامیدی جای خود را به امید داده است، گفت: اعتماد شما به دولت و رای به دکتر روحانی در کنار تدابیر هوشمندانه رهبری نقشه های شوم دشمنان را به هم زد.

وی با بیان اینکه به نمایندگی از رئیس جمهوری در هفته دولت به تبریز سفر کرده است ؛ هفته دولت را فرصت مناسبی برای تبیین خدمات دولت دانست و با یادی از شهیدان رجایی و باهنر بر پیروی از این شهدا تاکید کرد .

وزیر اقتصاد استفاده از نظرات مردم در اصلاح سیاست ها را ضروری دانست و گفت: در سه سال گذشته دولت تدبیر و امید در شرایطی سکان اداره امور کشور را دردست گرفت که ایران درگیر جنگ تمام عیار اقتصادی با امریکا و عمالش بود .

وی با بیان اینکه آنها درصدد پایمال کردن حقوق هسته ای ایران بودند ، افزود: دشمنان ما از آنجا که می دانستند بودجه ایران وابسته به نفت است تمام تلاش خود را برای محدود کردن صادرات نفت ما کردند .

طیب نیا خاطرنشان کرد: درآمد حاصل از صادرات نفت که در سال 90 به 120 میلیارد دلار رسیده بود در سال 61 به 68 میلیارد دلار و در سال 92 به 64 میلیارد دلار کاهش یافت .

وی با اشاره به اینکه درآمد نفت در سال 94 به 33 میلیارد دلار محدود شد ، اظهارکرد: در این شرایط درامدهای دولت به شدت کاهش یافته بود دولت برای پرداخت حقوق کارکنان و یارانه های نقدی در مضیقه بود و اعتباری برای اجرای طرح های عمرانی نداشت .

وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه بهای نفت صادراتی را به ارزهای نامعتبر دریافت می کردیدم، گفت: برای تامین ذخایر اساسی ناچار به تامین کالاها با هزینه بیشتر شده بودیم و تحریم ها در کنارسیاست های نادرست بی سابقه ترین رکود تورمی را به اقتصاد کشور تحمیل کرد .

وی اظهارکرد: این رکود همراه با تورم با نرخ بالاتر از 40 درصد کاهش ارزش پول را در پی داشت .

طیب نیا با بیان اینکه تحریمها وضعیت اقتصادی کشور را در شرایط نامناسبی قرار داده بود ، خاطرنشان کرد: نرخ دلار هم در سال 91 نسبت به سال قبل 90 درصد افزایش یافته بود و به 3 هزار 800 تومان رسیده بود .

وزیر اقتصاد گفت: در حوزه های دیگر هم چنین وضعیتی حاکم بود و سیاست های نادرست موجب انزوای کشور شده بود و اجماع کشورهای دیگر علیه ما به دشمنان ما فرصت دستاویز قراردادن پرونده هسته ای برای شدت تحریم ها را داده بود .

وی با بیان اینکه در ماه های نخست شروع به کار دولت تدبیر و امید ، تشدید تحریم ها متوقف و تحریم های مربوط به پرونده هسته ای لغو شد ، گفت: دولت در عرصه روابط خارجی توانست با حفظ عزت و در چارچوب رهنمودهای رهبری افزایش روابط سیاسی و اقتصادی با کشورهای دیگر را در دستور کار قرار داد و موجب شکست خوردن پروژه ایران هراسی شد .

وی با بیان اینکه با تلاش صورت گرفته در سال 93 رشد اقتصادی مثبت شد و در بهار امسال به 4.4 درصد رسید ، گفت: نرخ تورم امروز تک رقمی شده و رشد 5 درصدی اقتصادی هدف دولت در سال جاری است .

وزیر اقتصاد با بیان اینکه امروز صادرات غیرنفتی به مسیر رشد بازگشته است ، اعلام کرد: در چهار ماهه امسال مازاد تراز تجاری کشور به بیش از 2.5 میلیارد دلار رسید .

طیب نیا گفت: در سال 94 برای نخستین بار تراز تجاری غیرنفتی ما به یک میلیارد دلار رسید یعنی حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی شروع شد .
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته تمام نیاز کشور برای واردات را از صادرات غیرنفتی تامین کردیم ، گفت: در ماه اولیه امسال این مازاد افزایش یافته است و به همین دلیل شاهد ثبات کم نظیری در بازار ارز هستیم .

طیب نیا با اشاره به اینکه وابستگی 80 درصدی بودجه به نفت امسال به 31 درصد کاهش یافته است ، اظهارکرد:
سیاست های ابلاغی رهبری در مورد کاهش سهم نفت در بودجه در مرحله اجراست و با صفر شدن این سهم می توانیم آسیب پذیری اقتصاد کشور به تکانه های خارجی را به حداقل برسانیم.

وی با بیان اینکه رشدی که از ظرفیت های درونی کشور سرچشمه بگیرد موجب سربلندی ما می شود ، گفت: اگر درصدد اقتدار و دفاع قدرتمندانه از حقوق ملی خود هستیم باید بتوانیم نیازهای کشور را با تولید داخلی تامین کنیم .

وی اظهارکرد: با افزایش تولید داخلی درامد لازم برای تامین نیازهای مردم را فراهم کرده و می توانیم زندگی شرافتمندانه ای برای مردم فراهم کنیم .

طیب نیا با بیان اینکه در اقتصاد مقاومتی دستیابی به رشد اقتصادی بالا هدف گذاری شده است ، گفت: رشد اقتصاد سه درصدی در دوره 30 ساله شایسته ملت ایران نیست .

وی با اشاره به مردم استان آذربایجان شرقی پیشرو در ورود صنعت به کشور بوده اند، گفت: انتظار بیشتری از این استان در عرصه تولید و ارتقای فناوری داریم .

وی با بیان اینکه وابستگی به بودجه نفتی کاهش یافته و دولت توانسته به محدودیت های ناشی از اعمال فشارهای هسته ای خاتمه دهد و نفت را به بهای بیشتر فروخته و ارز مورد نیاز کشور را تامین کنیم ، اعلام کرد: میزان صادرات به بیش از 2 میلیون بشکه درروز رسیده و دیگر خبری از نوسانات 90 درصدی ارز نیست و نوسان نرخ ارز از سه تا 5 درصد در سال فراتر نرفته و شاهد آرامش و ثبات در بازار هستیم.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه در سال جاری پس از 12 سال به خودکفایی در گندم دست یافته ایم و می توانیم ، گفت: خودکفایی در نیازهای اساسی گامی بزرگ برای مقاومت در برابر تکانه های خارجی است.

وی با اشاره به اینکه در خرداد امسال 3.2 میلیون بشکه در روز تولید نفت داشتیم و به میزان تولید پیش از تحریم ها نزدیک شده ایم ، گفت: 160 میلیون متر مکعب در روز به ظرفیت پالایش گاز کشور افزوده شده و بزودی با افزایش ظرفیت به میزان برداشت کشور همسایه از ذخایر مشترک گازی می رسیم .

طیب نیا با اشاره به اینکه پوشش گاز رسانی به روستاها از 55 درصد در خرداد سال 92 به 68 درصد در سال جاری افزایش یافته است ، گفت: از ابتدای سال 92 تا امسال 6 هزار و 200 روستای جدید و 60 شهر جدید گاز رسانی شده است .

وی اظهارکرد: ملت ایران از بزرگترین ذخایر گازی جهان برخوردار است و این حق تمام مردم است که به این سرمایه ملی دسترسی داشته باشند
وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه در سال گذشته چهارهزار میلیارد تومان در طرح های گازرسانی هزینه شده است ، گفت: برای نخستین بار گازرسانی به سیستان و بلوچستان در حال اجراست .

وی با اعلام اینکه مشترکان اینترنت در کشور به 34 میلیون مشترک افزایش یافته است ، افزود: 5 هزار مگاوات به ظرفیت نیروگاه های کشور افزوده شد و رتبه نخست منطقه را داریم .

وزیر اقتصاد با بیان اینکه ما میراث دار خون شهدائیم و وظیفه ما حراست از انقلاب و خون شهداست ، اظهارکرد: با وجود تنگناها و محدودیت های مالی دولت بر ارائه خدمات اهتمام داد و در سایه حمایت های رهبری و همدلی در مسیر موفقیت گام برمی دارد .

وزیر اقتصاد در سفر دو روزه خود به تبریز در آئین تجدید میثاق با شهدا در گلزار شهدای تبریز شرکت ، با امام جمعه تبریز دیدار در نشست شواری اداری استان آذربایجان شرقی همچنین در جمع فعالان اقتصادی و مجمع نمایندگان استان سخنرانی کرد.

با حضور وی همچنین طرح های گازرسانی به 83 روستای استان آذربایجان شرقی و 65 طرح آموزش و پرورش استان بهره برداری شد .


نوشته شده در   جمعه 5 شهريور 1395  توسط    مدیر پایگاه اطلاع رسانی2   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir