شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان‌ شرقی:
دانشگاه‌ها، تجاری‌سازی دستاوردهای علمی را در اولویت قرار دهند

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی از فرزند استاد شهریار عیادت کرد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی:
سیستم ویدئوکنفرانس استانداری با فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه راه‌اندازی شد

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی
بخشداران نقش بسزایی در ارتقای خدمت‌رسانی به روستاییان دارند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:
صدور مجوز ساخت‌وساز در اطراف رودخانه‌ها با حساسیت انجام شود

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
انتخابات مجلس باید روز همبستگی ملی و انسجام سیاسی باشد

گزارش سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
صنایع بزرگ از فرصت "رینوتکس" برای معرفی و رفع نیازهای خود استفاده کنند

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی:
آذربایجان شرقی در توسعه روابط ایران و ترکیه نقش محوری دارد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 353
ديروز : 4084
ماه : 90307
سال جاری : 2111218
تعدا مطالب : 13444
كل : 2706046
 
تاریخ : چهارشنبه 17 شهريور 1395     |     کد : 24025

با حضور اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس؛

جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان آذربایجان شرقی برگزار شد

جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان آذربایجان شرقی صبح امروز (چهارشنبه) با حضور اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان آذربایجان شرقی صبح امروز (چهارشنبه) با حضور اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

استاندار آذربایجان شرقی در این جلسه ابراز امیدواری کرد سفر اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس به تبریز و شناختی که این نمایندگان از مسایل و مشکلات استان به دست می‌آورند در رفع مشکلات و خلاءهای قانونی در حوزه اجتماعی موثر باشد.

دکتر اسماعیل جبارزاده همچنین گزارشی از وضعیت آسیب‌های اجتماعی استان آذربایجان شرقی و اقدامات انجام یافته در این حوزه ارایه کرد و گفت: دولت تدبیر و امید در راستای رفع مشکلات و مسایل اجتماعی اقدامات ارزنده‌ای انجام داده که به تبع آن در این استان نیز احصای مسایل اجتماعی اولویت مسوولان است.

وی با اشاره به این که با تلاش دست‌اندرکاران امنیت و همدلی و همکاری همه دستگاه‌های مسوول، توانسته‌ایم آذربایجان شرقی را به استانی بدون معتاد متجاهر تبدیل کنیم، افزود: از کمیسیون اجتماعی مجلس انتظار داریم نسبت به تخصیص اعتبار در حوزه مبارزه و پیشگیری از اعتیاد توجه ویژه‌ای داشته باشند.

جبارزاده همچنین با اشاره به فرهنگ مشارکت در کارهای خیر و کمک به همنوع در بین مردم ایران، گفت: متاسفانه این فرهنگ در حوزه مبارزه با اعتیاد و کمک به معتادان کم‌رنگ است و خیران تمایل چندانی به ورود در این حوزه ندارند.

وی افزود: در هر بخشی که از مردم و خیران درخواست کرده‌ایم حضور گسترده داشته‌اند و در حوزه مبارزه با اعتیاد نیز نیازمند فرهنگ‌سازی و حمایت مجلس هستیم.

جبارزاده همچنین تبعات اعتیاد در زنان را نگران‌کننده و بیشتر از مردان دانست و بر اقدامات پیشگیرانه و مقابله‌ای با شیوع اعتیاد در بین زنان تاکید کرد.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه گفت: آسیب‌های اجتماعی همواره به عنوان یکی از موضوعات مهم جامعه مطرح است و رهبری با تاکید بر رفع معضلات اجتماعی خواستار اقدام جدی برای رفع عقب‌ماندگی بیست ساله در این زمینه شدند.

سلمان خدادادی افزود: خوشبختانه در استان آذربایجان شرقی بر اساس فرهنگ غنی حاکم بر استان در خصوص برخی از مسایل و مشکلات اجتماعی همچون تکدی‌گری از قدیم اقدامات بسیار خوبی انجام شده که در دولت تدبیر و امید نیز مدیریت ارشد استان با اقدامات خوب و ارزنده توانسته آذربایجان شرقی را به استان بدون معتاد متجاهر تبدیل کند.

وی با اشاره به تدوین برنامه ششم توسعه، گفت: بخش اجتماعی این سند نیز در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بازنویسی شده است و نظرات دستگاه های مختلف اجرایی و متخصصین امر در این خصوص اخذ شده است.

در این نشست گزارشی از وضعیت آسیب‌های اجتماعی استان آذربایجان شرقی و اقدامات انجام یافته برای حل مسایل و مشکلات این حوزه توسط مسوولان مربوط ارایه شد.


نوشته شده در   چهارشنبه 17 شهريور 1395  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir