شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان‌ شرقی:
دانشگاه‌ها، تجاری‌سازی دستاوردهای علمی را در اولویت قرار دهند

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی از فرزند استاد شهریار عیادت کرد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی:
سیستم ویدئوکنفرانس استانداری با فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه راه‌اندازی شد

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی
بخشداران نقش بسزایی در ارتقای خدمت‌رسانی به روستاییان دارند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:
صدور مجوز ساخت‌وساز در اطراف رودخانه‌ها با حساسیت انجام شود

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
انتخابات مجلس باید روز همبستگی ملی و انسجام سیاسی باشد

گزارش سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
صنایع بزرگ از فرصت "رینوتکس" برای معرفی و رفع نیازهای خود استفاده کنند

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی:
آذربایجان شرقی در توسعه روابط ایران و ترکیه نقش محوری دارد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 90
ديروز : 2399
ماه : 74425
سال جاری : 2129833
تعدا مطالب : 13444
كل : 2835048
 
تاریخ : پنجشنبه 1 مهر 1395     |     کد : 24160

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

1724 واحد مسکن مهر در سطح استان بدون متقاضی است

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که هم‌ اکنون یک هزار و 724 واحد مسکن مهر در سطح استان بدون متقاضی است، از مسوولان دستگاه های اجرایی و فرمانداران استان خواست با شرایط سهل و آسان این واحدها را به افراد جدید واگذارکنند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که هم‌ اکنون یک هزار و 724 واحد مسکن مهر در سطح استان بدون متقاضی است، از مسوولان دستگاه های اجرایی و فرمانداران استان خواست با شرایط سهل و آسان این واحدها را به افراد جدید واگذارکنند.

مهندس محمدصادق پورمهدی در نشست شورای مسکن استان، از پدیده مسکن مهر به عنوان چالش به ارث مانده از دولت قبل نام برد که در بسیاری از موارد بدون مکان یابی مناسب و رعایت اصول فنی بنا شده و مشکلات فراوانی را برای مردم و مسوولان به وجود آورده است.

وی گفت: متاسفم که بسیاری از واحدهای مسکن مهر در استان و در سطح کشور در دولت گذشته بدون مطالعات کارشناسی و مکان یابی مناسب پایه ریزی شد و با وجود تلاش برای ترمیم اصول فنی آنها در این دولت هنوز بسیاری از این واحد ها متقاضی ندارند.

پورمهدی اظهار کرد: با همه این شرایط، در این دولت تمامی زیر ساخت های مسکن مهر در سطح آذربایجان شرقی تکمیل شده و برخی مشکلات باقی مانده ناشی از مسایل حقوقی و پیمانکاران با شرکت های تعاونی است.

وی تصریح کرد: امروز هیچ واحدی از مسکن مهر در تبریز و سایر شهرهای استان به دلیل نبود آب، برق و گاز معطل واگذاری نیست.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: به رغم همه مشکلات حاشیه ای و فنی تلاش می کنیم تا پایان امسال پرونده مسکن مهر را در استان ببندیم و رویکردهایمان را معطوف به مسایل اساسی و بنیادی مسکن بکنیم.

پورمهدی درباره بزرگراه تبریز - سهند نیز اعلام کرد: مشکل تملک بخش باقی مانده مسیر این بزرگراه حل شده و فرایند واگذاری ادامه عملیات اجرایی آن به شرکت عمران شهر جدید سهند انجام شده که به زودی عملیات اجرایی مسیر باقی مانده شروع خواهد شد.

به گفته وی، 9 کیلومتر از این بزرگراه از طرف شهر جدید سهند و 11 کیلومتر از طرف تبریز به پایان رسیده و امیدواریم مسیر باقی مانده هم با تمهیدات جدید در موعد مقرر و تا خرداد سال آینده به بهره برداری برسد.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در ادامه نشست شورای مسکن استان در پاسخ به گزارش مدیرکل راه و شهرسازی در باره فعالیت های انجام شده در بخش های فرسوده خواستار اطلاع رسانی به مردم برای استفاده از مشوق های این طرح شد.

توحید اخلاقی، مدیر کل راه و شهرسازی استان در گزارش خود اعلام کرد: از چهار هزار و 500 سهمیه بافت فرسوده استان تاکنون 300 سهمیه آن در تبریز تکمیل و تسهیلات آن به متقاضیان پرداخت شده است.

وی افزود: در طرح بازسازی و نوسازی بافت های فرسوده علاوه بر وام ودیعه تسهیلات 50 میلیون تومان برای شهرهای بزرگ ، 40 میلیون تومان برای شهرهای متوسط و 30 میلیون تومان برای شهرهای کوچک پرداخت می شود.

در این نشست ضمن مرور مصوبات قبلی درباره مسایل و مشکلات مسکن مهر و بیان گزارش مدیران کل راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و سازمان نظام مهندسی استان تصمیمات و راهکارهای لازم برای تسریع در تکمیل کارهای باقی مانده برخی از واحدهای مسکن مهر از جمله رفع مشکلات حقوقی و تدبیر برای واگذاری های آسان اتخاذ شد.

همچنین عدم مراجعه مالکان برای دریافت پایان کار و عدم تکمیل آورده سهم متقاضی از جمله موانع واگذاری در واحدهای مسکن مهر اعلام شد و شورای مسکن مصوب کرد همه واحدهای بدون متقاضی با شرایط سهل و آسان به متقاضیان جدید و با اولویت افراد بدون مسکن واگذار شود.


نوشته شده در   پنجشنبه 1 مهر 1395  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir