شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان‌ شرقی:
دانشگاه‌ها، تجاری‌سازی دستاوردهای علمی را در اولویت قرار دهند

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی از فرزند استاد شهریار عیادت کرد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی:
سیستم ویدئوکنفرانس استانداری با فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه راه‌اندازی شد

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی
بخشداران نقش بسزایی در ارتقای خدمت‌رسانی به روستاییان دارند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:
صدور مجوز ساخت‌وساز در اطراف رودخانه‌ها با حساسیت انجام شود

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
انتخابات مجلس باید روز همبستگی ملی و انسجام سیاسی باشد

گزارش سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
صنایع بزرگ از فرصت "رینوتکس" برای معرفی و رفع نیازهای خود استفاده کنند

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی:
آذربایجان شرقی در توسعه روابط ایران و ترکیه نقش محوری دارد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 1464
ديروز : 2148
ماه : 72639
سال جاری : 2113702
تعدا مطالب : 13444
كل : 2932290
 
تاریخ : يکشنبه 18 مهر 1395     |     کد : 24357

معاون استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد:

لزوم توجه جدی متولیان امور فرهنگی به فضای مجازی

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که 70 درصد اوقات فراغت جوانان در فضای مجازی می گذرد، گفت: متولیان امور فرهنگی باید توجه جدی به فضای مجازی داشته و برنامه های مختلف فرهنگی برای آن داشته باشند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که 70 درصد اوقات فراغت جوانان در فضای مجازی می گذرد، گفت: متولیان امور فرهنگی باید توجه جدی به فضای مجازی داشته و برنامه های مختلف فرهنگی برای آن داشته باشند.

سعید شبستری در جلسه ستاد سامان دهی امور جوانان استان، با تاکید بر اهمیت سامان دهی امور جوانان اظهار کرد: جوانان آیندگان جمهوری اسلامی هستند و باید در جهت خنثی سازی تهدیدات دشمنان که جوانان ما را مورد هدف قرار داده اند اقدامات فرهنگی و اجتماعی مناسبی انجام شود.

وی با بیان این که دشمنان در جنگ سخت با ایران اسلامی شکست خورده اند، ادامه داد: اکنون دشمنان نظام از طریق جنگ نرم جوانان و نوجوانان کشور را مورد هدف قرار داده اند که برای مقابله با آن باید جوانان خود را به سلاح ایمان و اعتقاد مجهز کنیم.

شبستری اظهار کرد: دشمنان نظام اسلامی از باورها و اعتقادات دینی ملت ایران اسلامی به خصوص جوانان این مرز و بوم در هراسند و سعی دارند از طریق ابزارهای مختلفی همچون ماهواره و فضای مجازی جوانان ما را از باورهای دینی و ارزشی خود دور کنند.

وی گفت: در حوزه نظامی نیز توان دفاعی ایران اسلامی افزایش یافته و نیروهای نظامی و امنیتی جمهوری اسلامی از آمادگی کامل برای مقابله با هرگونه تجاوز و تعرض به کشور برخوردارند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر این که آسیب های اجتماعی یکی از بحث های جدی و مورد توجه دولت تدبیر و امید است، ادامه داد: با روی کار آمدن دولت یازدهم اقدامات بسیار ارزشمندی انجام شده در حوزه های مختلف فرهنگی در راستای مقابله با آسیب های اجتماعی انجام شده است.

وی افزود: اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی و مشکلاتی که در سر راه آسیب های اجتماعی وجود دارد بسیار جدی است و باید دستگاه های متولی امور فرهنگی در راستای احصای مشکلات اقدام کنند.

شبستری اضافه کرد: رواج ازدواج آسان، ارائه مشاوره و آموزش های سبک زندگی و آموزش مهارت های اجتماعی از جمله راهکارهای مبارزه با آسیب های اجتماعی است.

وی با تقدیر از عملکرد اداره کل ورزش و جوانان استان به عنوان متولی امور جوانان گفت: برنامه های مربوط به اوقات فراغت و جوانان از موضوعات مهمی است که باید در تمام طول سال مورد توجه قرار گیرد.

معاون استاندار آذربایجان شرقی افزود: شاید زمانی جلسات سخنرانی مملو از حضور جوانان بود ولی امروز ذائقه نسل جدید متفاوت تر از گذشته است و باید مسئولان متناسب با خواسته جوانان و مقتضیات زمان، فرهنگ و ادبیات اصیل و حتی معارف اسلامی را به نسل جوان، منتقل کنند.

وی با تاکید بر لزوم اجرای برنامه های کیفی و پرهیز از کمیت گرایی اظهار کرد: باید از ظرفیت تشکل های مردمی بیش از پیش استفاده کرده و دستگاه های اجرایی نیز به تشکل های مردمی اعتماد کنند.

شبستری با بیان اینکه متاسفانه عده ای در تلاشند که فضای یاس و ناامیدی را به جامعه تزریق کنند، اضافه کرد: باید توجه کرد اگر مردم مایوس شوند تنها از دولت نیست بلکه نسبت به نظام مایوس خواهند شد که این آسیب جدی برای نظام است.


نوشته شده در   يکشنبه 18 مهر 1395  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir