شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان‌ شرقی:
دانشگاه‌ها، تجاری‌سازی دستاوردهای علمی را در اولویت قرار دهند

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی از فرزند استاد شهریار عیادت کرد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی:
سیستم ویدئوکنفرانس استانداری با فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه راه‌اندازی شد

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی
بخشداران نقش بسزایی در ارتقای خدمت‌رسانی به روستاییان دارند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:
صدور مجوز ساخت‌وساز در اطراف رودخانه‌ها با حساسیت انجام شود

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
انتخابات مجلس باید روز همبستگی ملی و انسجام سیاسی باشد

گزارش سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
صنایع بزرگ از فرصت "رینوتکس" برای معرفی و رفع نیازهای خود استفاده کنند

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی:
آذربایجان شرقی در توسعه روابط ایران و ترکیه نقش محوری دارد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 2460
ديروز : 2653
ماه : 76160
سال جاری : 2131474
تعدا مطالب : 13444
كل : 2832426
 
تاریخ : جمعه 15 بهمن 1395     |     کد : 25285

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی:

بانک اطلاعاتی زنان و خانواده در آذربایجان شرقی تدوین می‌شود

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت های بالای زنان در حوزه های مختلف زندگی اجتماعی گفت: اطلس و بانک اطلاعاتی زنان و خانواده استان در بخش های مختلف در استان تهیه می شود.

مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت های بالای زنان در حوزه های مختلف زندگی اجتماعی گفت: اطلس و بانک اطلاعاتی زنان و خانواده استان در بخش های مختلف در استان تهیه می شود.

پروین اشراقی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در فاز نخست تهیه این اطلس همه اطلاعات 21 شهرستان در حوزه زنان و خانواده تهیه می شود و برخی اطلاعات نیز بر اساس دستگاه های اداری مختلف جمع آوری می شود.

وی ادامه داد: در این اطلس و بانک اطلاعاتی بخش جمعیتی، اقتصادی، فرهنگی و فارغ التحصیلان و کارکنان زنان استان مشخص خواهد شد.

اشراقی گفت: با توجه به سند تدبیر توسعه آذربایجان شرقی به دنبال تهیه و تدوین سند توسعه زنان و خانواده استان هستیم و بر همین اساس مقرر شده شورای راهبردی زنان و خانواده تشکیل شود.

وی با اشاره به تشکیل کمیته های مختلف در حوزه زنان و خانواده افزود: کمیته های سلامت، آموزش و پژوهش، توانمندی سازی، اشتغال و کارافرینی، آسیب های اجتماعی زنان و خانواده استان تشکیل می شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه 50 درصد دانشجویان استان را بانوان تشکیل می دهند، اظهار کرد: در کمیته کارآفرینی زنان و خانواده استان به دنبال اشتغال و آموزش مهارت های لازم برای زنان جهت حضور در بازار کار هستیم.

وی ادامه داد: با توجه به تعداد زیاد فارغ التحصیلان و نبود ظرفیت اشتغال در بخش دولتی سعی می کنیم با توانمند سازی این افراد، سعی در کارآفرینی زنان فارغ التحصیل استان داریم.

اشراقی با اشاره به برگزاری کارگاه های آموزشی مهارت برای بانوان فارغ التحصیل دانشگاهی گفت: در این کارگاه ها مهارت های مورد نیاز برای بازار کسب و کار ارایه می شود.

وی اضافه کرد: در برخی موارد شاهد هستیم که زنان با وجود مهارت ها وتوانایی هایی بالا، جسارت لازم برای حضور در بازار کار را ندارند و تلاش می کنیم که زنان را در این حوزه توانمند کنیم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه بعد از انقلاب زنان حضور گسترده تری در حوزه های مختلف علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی داشتند، اظهار کرد: زنان در سایه انقلاب اسلامی در بخش علمی نیز ورود جدی داشته و تعداد زنان فناور استان نیز قابل توجه است از این رو به دنبال تجاری سازی ایده های زنان فناور استان نیز هستیم.

وی اضافه کرد: در حوزه توان افزایی و ارتقای تاب آوری زنان 195 کارگاه آموزشی شامل مهارت های خودآگاهی، برقرای ارتباط موثر، حل مساله و تصمیم گیری برای هفت هزار و 578 نفر در تبریز و هفت شهرستان دیگر برگزار شده است.

اشراقی همچنین گفت: در اسفند ماه سال جاری دوره توانمندسازی مدیران با حضور 111 نفر از بانوان استان های آذربایجان غربی و شرقی در تبریز برگزار می شود.

وی با اشاره به ضرورت نشاط آفرینی و افزایش سلامت بانوان گفت: یک میلیارد ریال جهت تجهیز پارک های بانوان استان از سوی بانوان ریاست جمهوری اعتبار جذب شده است.


نوشته شده در   جمعه 15 بهمن 1395  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir