شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان‌ شرقی:
دانشگاه‌ها، تجاری‌سازی دستاوردهای علمی را در اولویت قرار دهند

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی از فرزند استاد شهریار عیادت کرد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی:
سیستم ویدئوکنفرانس استانداری با فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه راه‌اندازی شد

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی
بخشداران نقش بسزایی در ارتقای خدمت‌رسانی به روستاییان دارند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:
صدور مجوز ساخت‌وساز در اطراف رودخانه‌ها با حساسیت انجام شود

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
انتخابات مجلس باید روز همبستگی ملی و انسجام سیاسی باشد

گزارش سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
صنایع بزرگ از فرصت "رینوتکس" برای معرفی و رفع نیازهای خود استفاده کنند

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی:
آذربایجان شرقی در توسعه روابط ایران و ترکیه نقش محوری دارد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 1565
ديروز : 2148
ماه : 72740
سال جاری : 2113803
تعدا مطالب : 13444
كل : 2932391
 
تاریخ : شنبه 16 ارديبهشت 1396     |     کد : 25963

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

دولت تدبیر و امید جوانان را باور دارد/ جوانان تنها زبان صداقت را می‌شناسند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید جوانان را باور دارد، زیرا هر دولتی آنان را باور نداشته باشد، بیراهه می رود، گفت: یک واقعیت را به عنوان عضو کابینه بیان می کنم و آن هم اینکه به شدت با بازی کردن با جوانان مخالف هستیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید جوانان را باور دارد، زیرا هر دولتی آنان را باور نداشته باشد، بیراهه می رود، گفت: یک واقعیت را به عنوان عضو کابینه بیان می کنم و آن هم اینکه به شدت با بازی کردن با جوانان مخالف هستیم.

سیدرضا صالحی امیری عصر شنبه در نهمین جشنواره استانی حضرت علی اکبر (ع) در تبریز، گفت: تبریز نگین درخشان هنر و تمدن این سرزمین است؛ تبریز را دوست دارم به دلیل اینکه افتخار ملی، دینی و تاریخی و انقلابی ماست؛ تبریز آزادی را برای من به ارمغان آورد.

وی یادآور شد: تبریز و آذربایجان در یکصد سال گذشته پرچم دار آزادی و دموکراسی در مشروطیت و انقلاب اسلامی بود، به همین جهت تبیین و تحلیل این سرزمین بدون درک و شناخت تمدن آذربایجان ابتر و ناقص است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: آذربایجان بزرگ برای ما پژوهشگران حلقه های مفقودی دارد و از این رو از آن به عنوان سرزمین رازها و رمزها نام می برم، اما تبار شناسی فرهنگ آذربایجان یک پیام روشن دارد مبنی بر اینکه اگر فرهنگ ایرانی امروز بالنده است، به یمن وجود فرهنگ آذربایجان است.

وی افزود: یک واقعیت را به عنوان عضو کابینه بیان می کنم و آن هم اینکه ما جوانان را باور داریم و به شدت با بازی کردن با جوانان مخالف هستیم و هر دولتی که جوانان را باور نداشته باشد، به بیراهه خواهد رفت.

صالحی امیری اضافه کرد: معتقدیم جوانان در این جامعه دین گریز نیستند بلکه ریا گریز هستند و تنها یک زبان را می شناسند و آن زبان صداقت است؛ توسعه بدون جوان در کشور ناممکن است و با هرگونه رفتار فریبکارانه با جوان مخالف هستیم.

وی اظهار کرد: دولت با انباشتی از چالش های بزرگ و مناقشات منطقه ای و بین المللی و در شرایطی کشور را تحویل گرفت که همه جهانیان نسبت به ایران ذهنیت غلط داشتند؛ در چنین فضایی ریل حرکت کشور را تغییر دادیم و به جای مناقشه، مذاکره را آغاز کردیم و آن را ابزار دولت دانستیم.

صالحی امیری یادآور شد: بدیهی است که نیروهای مسلح ما همه کانون های قدرت ملی است و به پشتوانه این قدرت ملی مذاکره شکل گرفت و درایت رهبری و درک دولت و حمایت مردم و پشتوانی نیروهای مسلح ریل حرکت را تغییر داد.

وی ادامه داد: مسیر حرکت دولت در یک جاده و مسیر درست است؛ ما با مردم صادق و شفاف هستیم ما گوش شنوا برای شنیدن نقد داریم و نقد یکی از عوامل اصلی برای توسعه ملی است؛ معتقدیم فضای امن تر برای کسانی که می خواهند بیندیشیند، بنویسند و بگویند، ایجاد کرده ایم .

صالحی امیری گفت: ما معتقدیم امروز هر ایرانی منهای رنگ پوست، نژاد و مذهب از حقوق برابری برخورد دار است و با هر نوع تبعیضی مخالف هستیم؛ معتقدیم جوان فرصت و سرمایه است و هیچ عاقلی به سرمایه خود نگاه تهدید آمیزی ندارد.

وی اضافه کرد: اعلام می کنیم در 4 سال گذشته تهدید جهانی را از سر کشور دور کردیم و تحولات منطقه خاورمیانه به نفع جمهوری اسلامی تغییر کرد و این بخاطر تلاش هایی است که در کشور انجام شد؛ این امنیت محصول یک شانس نیست، بلکه تدابیر رهبری، نیروهای مسلح و مجموعه ای از تلاش هاست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: انقلابی بودن یعنی توجه به منافع ملی و دور کردن جنگ از ملت و باور کردن و عمل در خدمت به مردم؛ امروز تهدیدات جهانی به شدت کاهش یافته و مسیر حج را از طریق مذاکره برای مردم باز کردیم؛ ما با عزت و کرامت مسیر حج را به روی مردم باز کردیم و در شروط مان یک ذره کوتاه نیامدیم و تمام شروط ما از سوی وزیر حج عربستان پذیرفته شده است.

وی افزود: دولت روحانی مدعی است که از طریق مذاکره و دیپلماسی و قدرت نرم و توجه به جوانان و زنان در قله های توسعه قرار می گیریم؛ امروز شاهد این هستیم که فضای عمومی در داخل در مسیر وحدت حرکت می کند و همه اعضای دولت در حال تلاش و سازندگی است و دولت تمام شبانه روز را وقف کرده برای اینکه قدم موثری برای مردم بردارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه از اینکه بابت کاستی ها عذرخواهی کنیم، ادامه داد: کسانی می گویند برجام چه برای کشور به ارمغان داشته است؛ می پرسیم اگر ما در گذشته بودیم امروز در چه وضعیتی قرار داشتیم؟ امروز در نظر سنجی های جهانی ایران امن ترین کشور خاورمیانه و جز 10 کشور امن جهان است.

صالحی امیری اضافه کرد: در حوزه فرهنگ در سال 92، 64 هزار عنوان کتاب چاپ کردیم و در سال گذشته 88 هزار عنوان کتاب چاپ شد؛ هر شب در تهران بیش از 100 تئاتر برگزار می شود در حالی که در سال 92 در حدود 20 برنامه بود.

وی گفت: متولیان فرهنگ در کشور با ادب و اخلاق با مردم سخن می گویند و این یک وظیفه است؛ امروز جامعه فرهنگی با دولت آشتی کرده است و بیش از 30 هزار نفر از اصحاب فرهنگ و هنر بیمه و 15 هزار نفر بیمه تکمیلی شده اند.

صالحی امیری یادآور شد: اعلام کردیم در سال جاری کلید نمایشگاه کتاب به اصحاب هنر واگذار می شود و به تدریج همه امور به اصحاب خود واگذار می شود.

وی ادامه داد: نشاط جوانی مساله مهمی است و این یک تبلیغ نیست بلکه امید به آینده ضرورت این جامعه است و هرکسی مانع نشاظ جوانان شود، عملا به دنبال گسترش آسیب های اجتماعی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بنا داشتیم سازمان جوانان مستقل شود؛ زیر نظر ریاست جمهوری، مقدمات تشکیل سازمان جوانان برای دولت دوازدهم فراهم شد؛ در حوزه ازدواج جوانان اقدامات جدی انجام شده است.

وی تاکید کرد: تفرقه، بلای جان ملت و انسجام و وحدت نیاز این ملت است و با هر نوع رفتار سلیقه ای مخالفیم؛ در نظام اسلامی سلسله مراتب در ساختار تعریف شده و باید به آن تن دهیم، زیرا عالی ترین سطح تصمیم گیری در کشور رهبری است.

صالحی امیری اضافه کرد: معتقدیم اقوام در این کشور یک فرصت هستند و برای تداوم انسجام ملی به اعتماد اقوام در ایران نیاز داریم؛ مشارکت، اعتماد و رضایت در یک جامعه موقعی شکل می گیرد که مردم احساس کنند همه آنها را به یک چشم می بیند؛ معتقدیم حقوق اقوام باید برابر باشد.

در این مراسم از جوانان نمونه استان در حوزه های مختلف تجلیل و قدردانی شد.نوشته شده در   شنبه 16 ارديبهشت 1396  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir