شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان‌ شرقی:
دانشگاه‌ها، تجاری‌سازی دستاوردهای علمی را در اولویت قرار دهند

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی از فرزند استاد شهریار عیادت کرد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی:
سیستم ویدئوکنفرانس استانداری با فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه راه‌اندازی شد

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی
بخشداران نقش بسزایی در ارتقای خدمت‌رسانی به روستاییان دارند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:
صدور مجوز ساخت‌وساز در اطراف رودخانه‌ها با حساسیت انجام شود

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
انتخابات مجلس باید روز همبستگی ملی و انسجام سیاسی باشد

گزارش سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
صنایع بزرگ از فرصت "رینوتکس" برای معرفی و رفع نیازهای خود استفاده کنند

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی:
آذربایجان شرقی در توسعه روابط ایران و ترکیه نقش محوری دارد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 3203
ديروز : 2826
ماه : 88510
سال جاری : 2104288
تعدا مطالب : 13444
كل : 2683516
 
تاریخ : چهارشنبه 20 ارديبهشت 1396     |     کد : 26007

استاندار آذربایجان شرقی:

سهم استان از گردش مالی بازار آی‌سی‌تی نزدیک به صفر است/ لزوم سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این حوزه

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به گردش مالی 34 هزار میلیارد تومانی بازار آی‌سی‌تی کشور، گفت: متأسفانه سهم استان آذربایجان شرقی از این گردش مالی، نزدیک به صفر است که انتظار داریم با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این حوزه، بتوانیم سهمی از این بازار را به خود اختصاص دهیم.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به گردش مالی 34 هزار میلیارد تومانی بازار آی‌سی‌تی کشور، گفت: متأسفانه سهم استان آذربایجان شرقی از این گردش مالی، نزدیک به صفر است که انتظار داریم با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این حوزه، بتوانیم سهمی از این بازار را به خود اختصاص دهیم.

دکتر اسماعیل جبارزاده در آیین افتتاحیه مرکز مدیریت راهبردی افتا (امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات) استان، با تأکید بر ایجاد شرکت‌های خصوصی در حوزه آی‌تی، آی‌سی‌تی و امنیت فضای مجازی، افزود: هسته اولیه این شرکت‌ها باید در دانشگاه‌ها و مراکز رشد باشد و ما نیز تعهد می‌کنیم که با تمام توان از آنها حمایت کنیم.

وی ادامه داد: در حوزه پدافند غیرعامل استان تا قبل از دولت یازدهم کار خاصی انجام نشده بود، اما خوشبختانه امروز این حوزه فعال است و تاکنون بیش از 15 شرکت در استان موفق به اخذ گرید پدافند غیرعامل شده‌اند.

جبارزاده همچنین با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال 2018، ابراز کرد: با استفاده از این فرصت باید مقدمات تأمین امنیت فضای مجازی در استان ایجاد شود و باید سال 96 را سال نقش‌آفرینی و تأثیرگذاری در حوزه تولیدات فضای مجازی و تبادل اطلاعات در نظر گرفته و برای تحقق این مهم تلاش کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از خدمات پلیس فتا در استان، گفت: با افتتاح مرکز مدیریت راهبردی افتا، حوزه امنیت فضای مجازی در استان فعال‌تر می‌شود و لازمه موفقیت در این حوزه، همکاری و هم‌افزایی پلیس فتا و مرکز افتا است.

وی با بیان اینکه مدیر هر دستگاهی مسئول امنیت فضای مجازی در آن دستگاه است، افزود: با افتتاح مرکز افتا، از امروز تمامی مدیران استان علاوه بر مسئولیت ذاتی خود، در حوزه تأمین امنیت فضای تبادل اطلاعات نیز مسئولیت مستقیم خواهند داشت.

جبارزاده با اشاره به لزوم جذب نیروهای متخصص و فنی در حوزه فضای مجازی دستگاه‌های استانی، گفت: یکی از مشکلات این حوزه نبود نیروهای متخصص در اغلب دستگاه‌های اجرایی استان است.

وی افزود: متأسفانه به‌دلیل استخدام‌های بی‌رویه و مازاد بر نیاز در دولت قبل و همچنین محدودیت‌های مالی دولت یازدهم، امکان استخدام نیروهای جدید در دستگاه‌های دولتی وجود ندارد.

جبارزاده در این راستا از شورای عالی فضای مجازی خواست تا با هماهنگی سازمان امور اداری و استخدامی کشور، زمینه جذب نیروهای متخصص در حوزه آی‌سی‌تی را برای دستگاه‌های اجرایی فراهم کنند.

وی از مدیران کل و رؤسای ادارات و دستگاه‌های اجرایی نیز خواست که نسبت به شناسایی و معرفی دانش‌آموختگان نخبه در حوزه آی‌سی‌تی و فضای مجازی اقدام کنند.
 استاندار آذربایجان شرقی از تصویب اعتبار ویژه برای مرکز مدیریت راهبردی افتا در شورای برنامه‌ریزی استان خبر داد و گفت: دستگاه‌های اجرایی نیز از محل اعتبارات داخلی خود، بودجه مشخصی را به این مهم اختصاص دهند.

وی با تأکید بر اینکه هر اقدامی در ادارات و دستگاه‌های اجرایی باید پیوست امنیتی داشته باشد، افزود: قصور و کوتاهی در این حوزه می‌تواند برای آینده ما خطرساز بوده و اطلاعات ارزشمند دستگاه‌ها را با تهدید مواجه کند.

جبارزاده همچنین با اشاره به فرارسیدن روز تجلیل از سربازان گمنام امام زمان(عج)، گفت: در طول سه و نیم سال گذشته با هماهنگی و همکاری ارزشمند بین همه دستگاه‌های دولتی و اجرایی با اداره کل اطلاعات و اعضای شورای تأمین استان، امنیت خوبی در سطح استان برقرار بوده و آذربایجان شرقی به‌عنوان استان برتر در حوزه امنیتی شناخته شده است.

مدیریت خوب فضای مجازی در کشور نیازمند یک نظام تنظیم مقررات است

قائم‌مقام دبیر شورای عالی فضای مجازی هم در این مراسم با بیان اینکه حفظ حریم خصوصی افراد در فضای مجازی با چالش جدی مواجه است، افزود: فضای مجازی، مزایا و تهدیدات و چالش‌هایی دارد که متاسفانه ما در مقایسه با کشورهای دیگر به صورت منفعلانه وارد این این فضا شده‌ایم.

مجتبی جعفری، مدیریت خوب فضای مجازی در کشور را نیازمند یک نظام تنظیم مقررات دانست و افزود: در حال انجام برخی فعالیت‌ها برای مدیریت خوب این حوزه با هدف بهره‌برداری بیشتر اقتصادی و کاهش معضلات و چالش‌های مختلف هستیم.

وی با تأکید بر لزوم توجه به ایجاد اشتغال پایدار در حوزه فضای مجازی، ابراز کرد: اخیراً کارگروهی با عنوان اقتصاد نوین و اشتغال آغاز به کار کرده و در این زمینه فعالیت می‌کند.

جعفری خاطرنشان کرد: دولت‌ها همان‌طور که در فضای واقعی، مکلف به ایجاد امنیت جامعه هستند در فضای مجازی هم همان تکلیف را دارند و خوشبختانه دولت اقدامات خوبی در این زمینه انجام داده است.

آموزش و فرهنگ‌سازی مباحث امنیتی در بین مدیران و پرسنل دستگاه‌ها مورد توجه قرار گیرد

رییس مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری هم در این آیین با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی فضای مجازی از سوی رهبر معظم انقلاب، گفت: متاسفانه انتشار شایعه در فضای مجازی هنوز جرم‌انگاری نشده است و همین عامل باعث شده که شایعات به راحتی در فضای مجازی دست به دست شده و در بسیاری از موارد، امنیت ملی کشور را خدشه دار کنند.

رضا جواهری با تاکید بر لزوم جذب نخبگان حوزه آی‌سی‌تی به دستگاه‌های اجرایی، افزود: در برخی مواقع نخبگان به سختی جذب مراکز دولتی می‌شوند و به همین دلیل، بخشی از وظایف و ماموریت دستگاه های اجرایی برون‌سپاری می‌شود.
 
وی همچنین بر لزوم افزایش اقدامات مناسب فرهنگی در حوزه امنیت فضای مجازی تاکید کرد و گفت: آموزش و فرهنگ‌سازی مبانی و مباحث امنیتی در بین مدیران و پرسنل دستگاه‌ها باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

جواهری با تاکید بر اینکه کاهش تهدیدات و آسیب های فضای مجازی، نیازمند مشارکت ملی است، افزود: انتظار داریم بخش خصوصی با پرهیز از نگرش صنفی به این قضیه، همکاری و مشارکت خوبی با دستگاه‌های اجرایی داشته باشد.


نوشته شده در   چهارشنبه 20 ارديبهشت 1396  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir