شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان‌ شرقی:
دانشگاه‌ها، تجاری‌سازی دستاوردهای علمی را در اولویت قرار دهند

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی از فرزند استاد شهریار عیادت کرد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی:
سیستم ویدئوکنفرانس استانداری با فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه راه‌اندازی شد

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی
بخشداران نقش بسزایی در ارتقای خدمت‌رسانی به روستاییان دارند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:
صدور مجوز ساخت‌وساز در اطراف رودخانه‌ها با حساسیت انجام شود

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
انتخابات مجلس باید روز همبستگی ملی و انسجام سیاسی باشد

گزارش سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
صنایع بزرگ از فرصت "رینوتکس" برای معرفی و رفع نیازهای خود استفاده کنند

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی:
آذربایجان شرقی در توسعه روابط ایران و ترکیه نقش محوری دارد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 2742
ديروز : 54188
ماه : 173851
سال جاری : 1795603
تعدا مطالب : 13444
كل : 1995470
 
تاریخ : سه شنبه 27 تير 1396     |     کد : 26452

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

سامان‌دهی مناطق حاشیه‌نشین در بودجه شهرداری‌ها جدی گرفته شود

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد: سامان‌دهی مناطق حاشیه‌نشین و بافت‌های فرسوده در بودجه سال 97 شهرداری‌ها جدی گرفته شود.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد: سامان‌دهی مناطق حاشیه‌نشین و بافت‌های فرسوده در بودجه سال 97 شهرداری‌ها جدی گرفته شود.

محمدصادق پورمهدی در جلسه ستاد بازآفرینی شهری پایدار استان، با بیان این که از محل کمک‌های دولت باید برای پروژه‌های سامان‌دهی و بهسازی مناطق حاشیه‌نشینی هزینه شود، افزود: یکی از چالش‌هایی که کشور را تهدید می‌کند موضوع حاشیه‌نشینی شهرها است برای همین مقام معظم رهبری به صورت ویژه برای گزارش‌هایی که در این زمینه ارائه می‌شود وقت می‌گذارند.

وی تصریح کرد: با توجه به ابعاد این موضوع در مسائل اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، اشتغال و سامان‌دهی فضاهای فیزیکی از مدیران دستگاه‌های اجرایی درخواست می‌کنم شخصا موضوع سامان‌دهی مناطق حاشینه‌نشین را پیگیری کنند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: در انجام پروژه‌ها نباید منتظر بودجه بمانیم و تمام برنامه‌‌های تدوین شده باید انجام شود که در این زمینه از تهران درخواست ردیف بودجه برای سامان‌دهی مناطق حاشیه نشین خواهد شد.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ضرورت توانمندی مناطق حاشیه‌نشین از لحاظ اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و کالبدی گفت: با انجام اقدام‌های مورد نیاز حداقل اگر حادثه‌ای اتفاق افتاد دیگر تلفات جانی نخواهیم داشت بنابراین در این زمینه باید برنامه ویژه‌ای تدوین شود.

پورمهدی بابیان این که گزارش دستگاه‌ها باید به صورت مستند ارائه شود، افزود: پس از جابجایی شهروندان و واگذاری 171 واحد بلافاصله باید مکان مورد نظر تخریب شود و تمام اقدام‌ها مانند ایجاد فضای سبز در این منطقه انجام شود.

وی تصریح کرد: قیمت واحدهای احداث شده باید بررسی شود تا کاهش یابد چراکه برای تامین زمین و انشعابات، هزینه‌ای پرداخت نشده است.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که کار خوبی نیست که شهرداری از طرفی هبه دهد و از طرف دیگر قیمت واحدها را افزایش دهد، گفت: هیچ کس نباید به این موضوع دید تجاری داشته باشد.

پورمهدی افزود: 600 واحد نیز به منظور بهسازی و ساماندهی مناطق حاشیه‌نشین احداث خواهد شد این در حالی است اگر اقدام‌های مورد نیاز در مناطق حاشیه نشین شروع شود عملیات اجرایی پروژه نیز جلو خواهد رفت.

وی گفت: در بودجه‌بندی شهرداری‌ها باید ردیف‌های بودجه برای ساماندهی مناطق حاشیه‌نشین مشخص شود و از محل کمک‌های دولت نیز در پروژه‌های سامان‌دهی و بهسازی مناطق حاشیه‌نشینی هزینه شود.

مدیرکل دفتر بازآفرینی شهری پایدار کشور هم در این نشست بر ضرورت ارایه گزارش عملکرد دستگاه های اجرایی به مقام معظم رهبری و دولت تاکید کرد و گفت: برخی از استان‌‌ها تاکنون نتوانستند گزارش های خود را کامل و به موقع ارایه دهند.

نریمان مصطفایی با بیان اینکه بر اساس تصویب سند ملی اقدامات دستگاه‌‌‌های اجرای مشخص شده است، تاکید کرد: باید اقدامات بر اساس همین دسته بندی پیش رود.نوشته شده در   سه شنبه 27 تير 1396  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir