شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان‌ شرقی:
دانشگاه‌ها، تجاری‌سازی دستاوردهای علمی را در اولویت قرار دهند

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی از فرزند استاد شهریار عیادت کرد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی:
سیستم ویدئوکنفرانس استانداری با فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه راه‌اندازی شد

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی
بخشداران نقش بسزایی در ارتقای خدمت‌رسانی به روستاییان دارند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:
صدور مجوز ساخت‌وساز در اطراف رودخانه‌ها با حساسیت انجام شود

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
انتخابات مجلس باید روز همبستگی ملی و انسجام سیاسی باشد

گزارش سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
صنایع بزرگ از فرصت "رینوتکس" برای معرفی و رفع نیازهای خود استفاده کنند

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی:
آذربایجان شرقی در توسعه روابط ایران و ترکیه نقش محوری دارد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 1682
ديروز : 1499
ماه : 72606
سال جاری : 2122442
تعدا مطالب : 13444
كل : 2918196
 
تاریخ : شنبه 7 مرداد 1396     |     کد : 26511

گزارش سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی در سفر به شهرستان مراغه، ضمن بازدید از طرح‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بانوان این شهرستان، موانع و مشکلات زنان کارآفرین و فعال اقتصادی را بررسی کرد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی در سفر به شهرستان مراغه، ضمن بازدید از طرح‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بانوان این شهرستان، موانع و مشکلات زنان کارآفرین و فعال اقتصادی را بررسی کرد.

پروین اشراقی در دیدار با فرماندار مراغه با اشاره به نقش و جایگاه زنان در عرصه‌های مدیریتی و تصمیم‌گیری، گفت: علی‌رغم اینکه پیشرفت‌های محسوسی در زمینه تحصیلات و مشارکت های اجتماعی زنان در کشور حاصل شده است، زنان هنوز نتوانسته‌اند سهم شایسته‌ای از پست های مدیریتی را به خود اختصاص دهند.

ظفر محمدی، فرماندار مراغه نیز با اشاره به اینکه زنان به ‌عنوان نیمی از نیروهای انسانی نقش تأثیرگذاری در توسعه جامعه دارند، گفت: تداوم دولت تدبیر و امید وابسته به حضور جدی و مشارکت فعال زنان در تمام عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی است.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری همچنین به همراه مسئولان بهزیستی، از مرکز توان‌بخشی نیکان مراغه که یکی از مجهز ترین مراکز کشور جهت نگه‌داری شبانه‌روزی بیماران روانی مزمن زن می‌باشد بازدید کرد.

وی با قدردانی از خدمات این مرکز، بر حمایت دستگاه‌های ذی‌ربط از فعالیت‌های آن تاکید کرد.

بازدید از کمپ ترک اعتیاد اطهران مراغه و واحدهای حرفه‌آموزی آن از دیگر برنامه‌های مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری در سفر به این شهرستان بود.

اشراقی در این بازدید، بیشترین علل گرایش بانوان به اعتیاد را سهل انگاری خانواده دانست و گفت: عدم آگاهی خانواده در خصوص آسیب‌های اجتماعی در جامعه، مهم‌ترین عامل در گرایش افراد به اعتیاد است.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری از کارگاه کارآفرینی گل‌بوته ارغوان همیلا که با حضور 30 نفر از زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست، در زمینه هنری معرق سنگ فعالیت می‌کند نیز بازدید کرد.

اشراقی، وجود بانوان نوآور در زمینه کارآفرینی و اشتغال‌زایی را از بزرگترین ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان برشمرد و با بیان اینکه اشتغال خانگی بانوان به‌خصوص در زمینه‌های هنری، عامل رشد و شکوفایی اقتصادی و معنوی خانواده‌هاست، بر لزوم تعامل و پیگیری مسئولان بر رفع مشکلات زنان کارآفرینان استان تأکید کرد.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری همچنین از طرح‌های خوداشتغالی اعضای صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی وعشایری شامل طرح‌های پرورش ماهی و جوجه‌کشی در روستاهای شهرستان مراغه بازدید کرد.

اشراقی گفت: زنان روستایی  قشر پرتوان و فعالی هستند و باید از توانمندی‌های آنها در زمینه ای مختلف از جمله اقتصادی استفاده نمود.

وی اظهار داشت: در این شهرستان دیدگاهی مثبت به فعالیت زنان وجود دارد و زنان باید از این فرصت استفاده کرده و در راستای ارتقای طرح‌های خود اشتغالی تلاش نمایند.

همچنین با حضور مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری، نمایشگاه دستاوردهای زنان عضو موسسه طلیعه مهر عاطفه شهرستان مراغه افتتاح شد.

اشراقی در جریان افتتاح نمایشگاه گفت: این نمایشگاه، نشانگر ظرفیت‌های بالای زنان مددجو در زمینه های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و هنری می باشد و برای رشد و گسترش این توانمندی‌ها، باید در زمینه بازاریابی دستاوردهای زنان، تصمیمات جدی گرفته شود.

وی بیان کرد: این‌گونه نمایشگاه ها، با هدف ارائه ظرفیت و توانمندی مددجویان و آگاه سازی مردم نسبت به این قشر و همچنین فعالیت های بهزیستی صورت می گیرد و ضروری است که مسئولین استانی، عنایات ویژه ای به این مددجویان داشته باشند.

بررسی مسایل و مشکلات بانوان کارآفرین حوزه کشاورزی شهرستان مراغه در نشستی تخصصی با حضور مسئولان جهاد کشاورزی، از دیگر برنامه‌های سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری به شهرستان مراغه بود.

اشراقی در این نشست با قدردانی از حضور فعال زنان در حوزه‌های تولید و کشاورزی، گفت: بانوان کارآفرین علاوه بر نقش مدیریت خانواده در جامعه و حوزه تولید و اشتغال‌زایی نیز به صورت فعال و ارزشمند حضور دارند.نوشته شده در   شنبه 7 مرداد 1396  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir