شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان‌ شرقی:
دانشگاه‌ها، تجاری‌سازی دستاوردهای علمی را در اولویت قرار دهند

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی از فرزند استاد شهریار عیادت کرد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی:
سیستم ویدئوکنفرانس استانداری با فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه راه‌اندازی شد

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی
بخشداران نقش بسزایی در ارتقای خدمت‌رسانی به روستاییان دارند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:
صدور مجوز ساخت‌وساز در اطراف رودخانه‌ها با حساسیت انجام شود

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
انتخابات مجلس باید روز همبستگی ملی و انسجام سیاسی باشد

گزارش سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
صنایع بزرگ از فرصت "رینوتکس" برای معرفی و رفع نیازهای خود استفاده کنند

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی:
آذربایجان شرقی در توسعه روابط ایران و ترکیه نقش محوری دارد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 366
ديروز : 2485
ماه : 85850
سال جاری : 2127684
تعدا مطالب : 13444
كل : 2823442
 
تاریخ : يکشنبه 15 مرداد 1396     |     کد : 26582

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان ‌شرقی:

جهاد دانشگاهی از پرچم‌داران توسعه و بسط فرهنگ اسلامی در دانشگاه است

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان ‌شرقی گفت: جهاد دانشگاهی یکی از پرچم‌داران توسعه و بسط فرهنگ اسلامی در دانشگاه است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان ‌شرقی گفت: جهاد دانشگاهی یکی از پرچم‌داران توسعه و بسط فرهنگ اسلامی در دانشگاه است.

سعید شبستری در مراسم سی‌وهفتمین سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی در تبریز، اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب، در شرایطی که برخی از گروه‌های سیاسی در داخل دانشگاه هرج و مرج ایجاد کرده و بعضا نیز توطئه‌هایی را متوجه نظام می‌کردند، تاسیس جهاد دانشگاهی یکی از راهکارهایی بود که امام راحل(ره) در جهت انقلاب فرهنگی در فضای دانشگاه اندیشید.

وی با تأکید بر اینکه حضور جهادگران مومن، انقلابی، دردکشیده و متعهد در مجموعه‌ دانشگاه، باعث شد تا حرکتی در راستای توسعه‌ اندیشه‌ انقلابی و فرهنگ اسلامی در دانشگاه شروع شود، خاطرنشان کرد: حقیقتا جهاد دانشگاهی توانست با قدرت تمام در راستای انقلاب فرهنگی پای کار باشد.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی توانست فرهنگ انقلابی و فرهنگ اسلامی را در فضای دانشگاه پیاده کند، افزود: همین جهادگران بودند که محکم ایستاده و توانستند در انقلاب فرهنگی نقش موثری ایفا کنند، جهاد دانشگاهی نه تنها در صحنه‌ دانشگاه بلکه در صحنه‌های مختلف انقلاب اسلامی از جبهه‌های جنگ گرفته تا عرصه‌های فرهنگی نقش موثری را ایفا کرده است.

وی با تاکید بر اینکه ایران پنجمین کشوری است که به تکنولوژی‌ سلول‌های بنیادی دست یافته، بیان کرد: این افتخار نیز درنتیجه‌ مجاهدت‌ها و تلاش‌های خالصانه‌ جهادگران دانشگاهی است که با روحیه‌ انقلابی و بسیجی در این راستا گام برداشتند، جهادگران دانشگاهی بدون چشم داشت و بدون در نظر گرفتن مسایل مادی، همواره در حوزه‌های مختلف و به ویژه در مسایل علمی و تحقیقاتی فعالیت کرده‌اند.

شبستری با بیان اینکه جهاد دانشگاهی چندین هدف عمده را دنبال می‌کند، یادآور شد: فعالیت‌های پژوهشی جهاد دانشگاهی قابل تقدیر بوده و باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و نهادها و ادارات دیگر می‌توانند انجام پروژه‌های پژوهشی و تحقیقاتی خود را به این مجموعه که دارای زیرساخت‌های لازم در این راستا است، بسپارند.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی نقش موثری در حوزه‌ی تحقیق و پژوهش دارد، خاطرنشان کرد: این نهاد انقلابی در حوزه‌ فرهنگی نیز یکی از پرچم‌داران توسعه و بسط فرهنگ اسلامی در دانشگاه است و امید است فرهنگ جهادی و روحیه‌ بسیجی را در دانشگاه همانند گذشته رواج دهد و باید این روحیه‌ انقلابی بماند و این سبک و سیاق ادامه یافته و تبدیل به الگو شود.

وی با اشاره مراکز پژوهشی و علمی موجود در سازمان جهاد دانشگاهی و پیشرفت‌های علمی این نهاد انقلابی، افزود: باید شرایطی فراهم باشد که دانشجویان بااستعداد جذب جهاد دانشگاهی شوند و باید زمینه را فراهم کنیم تا از حداکثر ظرفیت دانشجویان بهره‌مند شده و دانشجویان احساس کنند که جهاد دانشگاهی در مجموعه‌ دانشگاه، برای دانشجویان بوده و می‌توانند در آن حضور فعال داشته باشند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار با اشاره به خلاءهای موجود در بین حوزه‌ تولید، صنعت و اشتغال با فارغ‌التحصیلان و نقش موثر جهاد دانشگاهی در این راستا، تشریح کرد: جهاد دانشگاهی می‌تواند این فاصله و خلاء را پر کرده آموزش‌های کاربری برای فارغ‌التحصیلان ارائه دهد تا بتوانند روی پای خود ایستاده و در بحث تولید، صنعت و اشتغال نقش مثمرثمری را ایفا کنند.

وی با تاکید بر تجاری‌سازی ایده‌های دانشجویان و با بیان اینکه جهاد دانشگاهی بستر خوبی برای تجاری‌سازی این ایده‌هاست، گفت: دغدغه‌ اصلی مسئولان نیز بحث اشتغال جوانان و اقتصاد مقاومتی است که جهاد دانشگاهی می‌تواند نقشش پررنگی را در این خصوص ایفا کند.

شبستری در پایان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم حجت‌الاسلام غروی، تشریح کرد: این عالم ربانی پدر معنوی جهاد دانشگاهی استان بود و در دانشگاه نیز کارهای بزرگی را برای دانشجویان انجام دادند.


نوشته شده در   يکشنبه 15 مرداد 1396  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir