شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان‌ شرقی:
دانشگاه‌ها، تجاری‌سازی دستاوردهای علمی را در اولویت قرار دهند

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی از فرزند استاد شهریار عیادت کرد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی:
سیستم ویدئوکنفرانس استانداری با فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه راه‌اندازی شد

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی
بخشداران نقش بسزایی در ارتقای خدمت‌رسانی به روستاییان دارند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:
صدور مجوز ساخت‌وساز در اطراف رودخانه‌ها با حساسیت انجام شود

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
انتخابات مجلس باید روز همبستگی ملی و انسجام سیاسی باشد

گزارش سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
صنایع بزرگ از فرصت "رینوتکس" برای معرفی و رفع نیازهای خود استفاده کنند

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی:
آذربایجان شرقی در توسعه روابط ایران و ترکیه نقش محوری دارد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 1805
ديروز : 2266
ماه : 74263
سال جاری : 2121704
تعدا مطالب : 13444
كل : 2920585
 
تاریخ : پنجشنبه 12 مرداد 1396     |     کد : 26597

مدیرکل پدافند غیرعامل استان آذربایجان شرقی:

پدافند غیرعامل 80 درصد در زندگی شخصی تأثیرگذار است

مدیرکل پدافند غیرعامل استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه بحث پدافند غیرعامل امر و نهی نیست بلکه یادگیری است، گفت: پدافند غیرعامل تنها 20 درصد در زندگی کاری و سازمانی تأثیر دارد و 80 درصد در زندگی شخصی تأثیرگذار است.

احمد جهانسری در کارگاه آموزشی مدیریت بحران در تبریز، اظهار داشت: بنا بر مسأله پدافند غیرعامل، در چندین کشور برای این موضوع از 20 سال گذشته وزارت خانه تشکیل‌شده و حتی در برخی کشورهای غربی لشگرهای قدیمی منحل و لشگرهای پدافند غیرعامل تشکیل می‌شود.

وی افزود: در کشور ما نیز از سال 83 بنا به دستور مقام معظم رهبری، سازمان پدافند غیرعامل زیر نظر ستاد کل نیروهای مسلح ایجاد شده و در استان‌ها نیز اداره کل پدافند غیرعامل تشکیل یافته است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان آذربایجان شرقی با تأکید بر گفتمان سازی پدافند غیرعامل و معرفی این مقوله در استان، ادامه داد: در زندگی امروز شیوه‌ها و نوع و سمت و اندازه تهدیدها تفاوت کرده و ضرورت دارد هوشیاری و آگاهی را بالا ببریم و تهدیدها را بشناسیم که این از اصول اولیه پدافند غیرعامل است.

وی با بیان اینکه در پدافند غیرعامل در خصوص حفظ جتن انسان‌ها و سرمایه‌های ملی بحث می‌شود، خاطرنشان کرد: هدف کلی پدافند غیرعامل حفظ سرمایه‌های انسانی و فیزیکی و سایبری در راستای کاهش آسیب‌پذیری و پایدارسازی در برابر آسیب‌ها است.

جهانسری در ادامه با اشاره به حوزه‌های 8 گانه پدافند غیرعامل گفت: در حوزه پدافند غیرعامل در استان در راستای فرهنگ‌سازی دوره تربیت مربی برگزار شد و برای بهره‌مندی از این فرصت‌ها در حوزه کالبدی برنامه‌ریزی شد و بر این اساس برای شرکت‌های مشاوره ساختمان‌ساز طی برگزاری دوره‌های آموزشی گرید پدافند غیرعامل ارائه شد.

وی با بیان اینکه در گذشته ارائه پیوست پدافند غیرعامل توسط شرکت‌های غیربومی انجام می‌شد، اضافه کرد: پس از برگزاری دوره‌های آموزشی از 40 شرکت حاضر در دوره‌های آموزشی10 شرکت موفق به اخذ گرید پدافند غیرعامل شدند و بحث ارائه پیوست برای پروژه‌های استانی توسط این شرکت‌ها انجام می‌شود.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان آذربایجان شرقی ادامه داد: در بحث پدافند غیرعامل در حوزه کالبدی بحث سازه امن مطرح می‌شود، اگر پیوست پدافند غیرعامل در مسئله ساخت ساختمان‌ها ارائه شود به عبارتی امنیت بنا نیز تأمین می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به بحث آمایش سرزمینی در مسئله پدافند غیرعامل افزود: آمایش سرزمینی هنر چیدمان است که در کشور ما کمتر به آن توجه شده بود در حالی که این مسئله باید به فرهنگ تبدیل شود تا در زمان ساخت یک بنا مشخص شود که آیا بنایی که در یک مکان ساخته می‌شود اجازه ساخت دارد یا ندارد.

جهانسری تأکید کرد: اگر علم آمایش وجود داشته باشد بسیاری از مشکلات در شهرها پیش نمی‌آید بر همین اساس هر سازه‌ای که می‌خواهیم بنا کنیم باید پیوست آمایشی داشته باشد.

وی بیان کرد: خوشبختانه در دولت یازدهم سازه‌های تازه ساخته شده دولتی  پیوست آمایشی داشته اند و مجوزها با دید آمایشی صادر شده است.
 


نوشته شده در   پنجشنبه 12 مرداد 1396  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir