شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان‌ شرقی:
دانشگاه‌ها، تجاری‌سازی دستاوردهای علمی را در اولویت قرار دهند

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی از فرزند استاد شهریار عیادت کرد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی:
سیستم ویدئوکنفرانس استانداری با فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه راه‌اندازی شد

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی
بخشداران نقش بسزایی در ارتقای خدمت‌رسانی به روستاییان دارند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:
صدور مجوز ساخت‌وساز در اطراف رودخانه‌ها با حساسیت انجام شود

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
انتخابات مجلس باید روز همبستگی ملی و انسجام سیاسی باشد

گزارش سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
صنایع بزرگ از فرصت "رینوتکس" برای معرفی و رفع نیازهای خود استفاده کنند

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی:
آذربایجان شرقی در توسعه روابط ایران و ترکیه نقش محوری دارد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 95
ديروز : 315
ماه : 8473
سال جاری : 1150672
تعدا مطالب : 13444
كل : 3167066
 
تاریخ : دوشنبه 16 مرداد 1396     |     کد : 26598

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی خبر داد:

اجرای طرح پایش و احیای 177 واحد تولیدی و صنعتی استان در دولت یازدهم

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی از احیای 177 واحد تولیدی و صنعتی استان از سال 92 تا سال 95 خبر داد و گفت: از ابتدای سال 84 تا پایان سال 92، چهار هزار و 221 واحد تولیدی و صنعتی در استان، تعطیل شده و یا توقف فعالیت داشته‌اند که پس از اجرای طرح پایش واحدهای تولیدی و صنعتی توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به آمار واقعی واحدهای فعال دست یافتیم.

سعید شبستری در جمع کارشناسان دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری، با اشاره به اینکه در دولت گذشته به نام تولید، تسهیلات گرفته‌اند و در جای دیگر خرج کرده‌اند، افزود: با اجرای طرح پایش واحدهای تولیدی و صنعتی، دست رانت‌خواران از این حوزه قطع شده و سوءاستفاده‌ها به کمترین میزان ممکن کاهش یافته است.

وخاطرنشان کرد: وضعیت بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی که در دولت‌های نهم و دهم تعطیل شدند در این دولت مشخص شد و انصاف نیست که تعطیلی این واحدها را به حساب دولت یازدهم بنویسیم.

معاون استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با قدردانی از خدمات کارشناسان دفتر امور سیاسی و انتخابات، گفت: خوشبختانه در چند سال اخیر، وحدت، همدلی و انسجام بی نظیری در دفاتر استانداری حکمفرما شده و روند انجام فعالیت ها با نظم خاصی پیش می رود.

وی با اشاره به زحمات شبانه روزی کارشناسان دفتر سیاسی در انتخابات های اخیر ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی، عنوان کرد: در سایه دقت، هوشیاری و قانون گرایی تمامی دست اندرکاران دخیل در امر برگزاری انتخابات، انتخابات ریاست جمهوری بدون کوچکترین مشکل امنیتی و با حضور بی نظیر اقشار مختلف مردم در پای صندوق های رای برگزار شد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در اکثر کمیسیون های مربوط به دفتر سیاسی همچون کمیسیون کارگری، اقدامات ارزنده ای در طول چهار سال اخیر انجام شده است ابراز کرد: تنش های کارگری را با اتخاذ تدابیر مناسب به بهترین شکل ممکن مدیریت کرده و مانع از تبدیل آن ها به یک بحران سیاسی و امنیتی شده ایم.

شبستری در بخش دیگری از سخنان خود از گزارش ارائه شده در مورد کمیسیون دانشجویی نیز تقدیر کرد و ادامه داد:  در سایه این اقدامات منسجم و هماهنگ، شادابی، نشاط اجتماعی و سیاسی وفرهنگی به بدنه دانشگاه ها بازگشته و تنش های سیاسی و اجتماعی نیز خاتمه یافته است.

وی با بیان اینکه در سال 92 و در آغاز قبول مسئولیت در معاونت سیاسی و امنیتی، اطلاعات مستند و منسجمی از اقدامات انجام شده در استان تحویل نگرفتم، تصریح کرد: تمامی اقدامات و فعالیت های انجام شده در تمامی حوزه ها و بخصوص حوزه دفتر سیاسی باید به بهترین شکل ممکن، مستند و اطلاع رسانی شود.
 
مدیرکل دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری آذربایجان شرقی هم در این نشست با اشاره به مهم ترین اقدامات انجام شده در این دفتر در سال 95، گفت: کارشناسان دفتر سیاسی بیش از سه ماه مانده به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا به صورت شبانه روزی و با احساس تعهد ملی به انجام وظایف خود می پرداختند.

رضا استادرحیمی در ادامه با اشاره به موقعیت جغرافیایی و جمعیت استان بر اساس آخرین سرشماری انجام شده در سال 95، به ارائه گزارش عملکرد انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی شهر  روستا پرداخت و عنوان کرد: نتیجه اقدامات مسنجم و هماهنگ در استان، افزایش مشارکت مردم در انتخابات های اخیر نسبت به سال های اخیر بود.

 وی از برگزاری 16 جلسه کمیسیون کارگری استان در سال 95 با 125 مصوبه خبر داد و عنوان کرد: این کمیسیون در سه ماهه نخست سال جاری نیز سه مورد تشکیل جلسه داده که نتیجه آن، 25 مصوبه عملیاتی را به دنبال داشته است.

به گفته وی، مهم ترین نتیجه اجرای مصوبات جلسات کمیسیون کارگری استان، اتمام ورشکستگی شرکت ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی، حل مشکلات شرکت رخش خودرو، جلوگیری از ایجاد تنش در روند واگذاری نیروگاه حرارتی تبریز، حل مشکل فولاد آذربایجان میانه، آماده کردن طرح ذوب فولاد میانه و تحویل آن به پیمانکار، حل مشکلات شرکت ریخته گری تبریز، کاهش مشکلات شرکت کمپرسورسازی تبریز و تخصیص مبلغ هفت و نیم میلیارد تومان وام بر اساس مصوبه ستاد تسهیل و کاهش تعداد واحدهای بحرانی استان به کمتر از 12 مورد در استان است.  
 
وی در ادامه به بیان عملکرد سایر کمیسیون ها همچون کمیسیون احزاب، ادیان و فرق و ... نیز پرداخت که از مهم ترین آن ها می توان به پیگیری اقدامات لازم برای تاسیس خانه احزاب در استان، فعالیت 42 حزب و تشکل دارای مجوز، تدوین شناسنامه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، اتخاذ تدابیر لازم در خصوص تجمیع  و ادغام واحدها و مراکز دانشگاه های آزاد و پیام نور در ارتباط با ساماندهی خوابگاه های دانشجویی، ساماندهی خواب گاههای خودگردان دانشجویی، پیگیری عدم قطع خدمات شرکت های خدمات رسان به دانشگاه ها در ایام خاص، حل موضوع خدمات شرکت اتوبوسرانی تبریز و حومه به سرویس های دانشجویی،  برگزاری برنامه های روز دانشجو در کمال امنیت و آرامش و ... اشاره کرد.
 


نوشته شده در   دوشنبه 16 مرداد 1396  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir