شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان‌ شرقی:
دانشگاه‌ها، تجاری‌سازی دستاوردهای علمی را در اولویت قرار دهند

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی از فرزند استاد شهریار عیادت کرد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی:
سیستم ویدئوکنفرانس استانداری با فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه راه‌اندازی شد

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی
بخشداران نقش بسزایی در ارتقای خدمت‌رسانی به روستاییان دارند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:
صدور مجوز ساخت‌وساز در اطراف رودخانه‌ها با حساسیت انجام شود

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
انتخابات مجلس باید روز همبستگی ملی و انسجام سیاسی باشد

گزارش سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
صنایع بزرگ از فرصت "رینوتکس" برای معرفی و رفع نیازهای خود استفاده کنند

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی:
آذربایجان شرقی در توسعه روابط ایران و ترکیه نقش محوری دارد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 2345
ديروز : 2653
ماه : 76045
سال جاری : 2131359
تعدا مطالب : 13444
كل : 2832311
 
تاریخ : چهارشنبه 3 آبان 1396     |     کد : 27100

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان‌ شرقی خبر داد:

اختصاص یک درصد از بودجه تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان به طرح‌های پدافند غیرعامل

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان‌ شرقی از اختصاص یک درصد از بودجه تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان به طرح‌های پدافند غیرعامل و حمایت مطلوب سازمان برنامه و بودجه استان از این طرح‌ها خبر داد.

احمد جهانسری در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان، اظهار داشت: بخشی از امنیت جامعه را قدرت حاکمیت تامین می‌کند که در کشور ما نیروهای مسلح ارتش، سپاه و نیروی انتظامی در این ارتباط همواره با تمام توان در خدمت تامین آرامش مردم هستند اما بخش دیگری از امنیت در جای دیگری است.

وی افزود: این تهدایدات شامل تهدیدات نوپدید، زیست محیطی، سایبری و تهدیدات مردم محور است که اگر به این موارد توجهی صورت نگیرد باید خسارات مادی و معنوی هنگفتی را در آینده تحمل کنیم.

جهانسری با اشاره به نقش مردم در تامین امنیت جامعه، تصریح کرد: تمام قدرت‌ها تلاش می کنند جهت سلطه بر جهان بین دولت و مردم کشورها فاصله بیندازند تا امنیت را در این کشورها از بین ببرند و اگر تهدیدکننده زیرساخت‌های اصلی یک کشور مثل مخابرات، آب، برق و سیلو را از بین ببرد و حاکمیت نتواند جبران کند، این امر نشان دهنده ضعف حاکمیت و وجود فاصله بین مردم و حاکمیت کشور است.

وی با بیان اینکه ما معمولا در شیوه مدیریت نقصی نداریم اما به هنگام بحران این شیوه بهم می‌خورد، افزود: هدف پدافند غیر عامل حفظ انسجام و تدبیر مدیریت به هنگام بحران است و اگر به راهبردهای پدافند غیرعامل به طور کامل عمل شود هنگام رخ دادن بحران خسارات احتمالی به حداقل می‌رسد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان‌شرقی یادآور شد: پدافند غیرعامل ماه‌ها قبل به متصدیان مجلس هشدار داده بود که شما ضعف دارید ودر سیل آذرشهر نیز ما 6 ماه قبل هشدارهای لازم را داده بودیم ولی مورد غفلت قرار گرفت و تلفات انسانی و مادی این بحران کل جامعه را آزاد داد.

وی بزرگترین تهدید جامعه را تهدیدات مربوط به فضای مجازی عنوان و اضافه کرد: وقتی شبکه‌های مجازی در اختیار حاکمیت نباشد این تهدیدات زیادتر خواهد شد؛ ما نمی‌توانیم در فضای مجازی مهندسی افکار را به درستی انجام دهیم و در نتیجه شاهد برخی از اتفاقات ناخوشایند در این فضا هستیم.

جهانسری در عین حال خاطرنشان کرد: پدافند غیرعامل به دنبال ایجاد پایداری در جامعه است که با رسیدن به فهم مشترک از تهدیدات نوپدید و سایر تهدیدات به دست می‌آید.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود توضیح داد: دو سال پیش هیچ شرکت گریددار پدافند غیرعامل در استان وجود نداشت ولی با تلاش‌های صورت گرفته امروز بیش از 13 شرکت بزرگ دارای گرید پدافند غیرعامل در استان فعالیت می‌کنند و هیچ پروژه دولتی بدون پیوست پدافند غیرعامل اجرا نمی‌شود.

وی ادامه داد در بخش تهدیدات سایبری انواع و اقسام شرکت‌ها به ارائه خدمات سایبری می‌پردازند و طی فراخوانی که منتشر کرده‌ایم به دنبال ساماندهی این شرکت‌هاهستیم و بعد از این تمام سازمان‌ها باید دارای مشاور سایبری باشند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان‌شرقی متذکر شد: خانواده‌های ما در فضای مجازی دچار آسیب می‌شوند و لازم است سواد سایبری را در استان بالا ببریم ولی متاسفانه اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی ما در فضای مجازی ضعیف است.

جهانسری از تشکیل دو قرارگاه زیستی و سایبری در استان خبر داد و گفت: در تهدیدات زیستی، آب، خاک، محیط و انسان دخیل هستند و هر کشوری بهتر بتواند این تهدیدات را کنترل کند موفق تر خواهد بود.

وی با اشاره به ارائه آموزش‌های تخصصی زیستی، سایبری و هسته‌ای در جهت پیشرفت پدافند غیرعامل در استان افزود: در دو سال گذشته به بیش از 3 هزار مدیر مدرسه موارد مربوط به پدافند غیرعامل را آموزش داده‌ایم.


نوشته شده در   چهارشنبه 3 آبان 1396  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir