شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان‌ شرقی:
دانشگاه‌ها، تجاری‌سازی دستاوردهای علمی را در اولویت قرار دهند

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی از فرزند استاد شهریار عیادت کرد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی:
سیستم ویدئوکنفرانس استانداری با فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه راه‌اندازی شد

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی
بخشداران نقش بسزایی در ارتقای خدمت‌رسانی به روستاییان دارند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:
صدور مجوز ساخت‌وساز در اطراف رودخانه‌ها با حساسیت انجام شود

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
انتخابات مجلس باید روز همبستگی ملی و انسجام سیاسی باشد

گزارش سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
صنایع بزرگ از فرصت "رینوتکس" برای معرفی و رفع نیازهای خود استفاده کنند

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی:
آذربایجان شرقی در توسعه روابط ایران و ترکیه نقش محوری دارد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 1682
ديروز : 1499
ماه : 72606
سال جاری : 2122442
تعدا مطالب : 13444
كل : 2918196
 
تاریخ : جمعه 11 آبان 1397     |     کد : 29137

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی:

آگاه سازی مردم از جمله اهداف سازمان پدافند غیرعامل است

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی گفت: آگاه سازی مردم در مورد پدافند غیرعامل از جمله اهداف سازمان پدافند غیرعامل بوده و به همین منظور باید از ظرفیت نخبگان و رسانه‌ها برای فرهنگ سازی اقدامات حوزه پدافند غیرعامل استفاده کنیم.

علیرضا کریمی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تبریز به مناسبت هفته پدافند غیرعامل، با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل در کارگروه‌های مختلف تخصصی در استان مورد بررسی قرار می‌گیرد، افزود: پدافند شیمیایی، زیستی و سایبری مهم ترین کارگروه‌های حوزه پدافند غیرعامل است.

مدیرکل پدافند غیرعامل آذربایجان شرقی افزود: آگاه‌سازی و استفاده مناسب از اینترنت و انتقال اطلاعات حساس به سیستم اینترانت در پدافند غیرعامل مورد تاکید بوده و در این راستا برنامه‌های مختلفی تبیین شده است.

وی به تدوین طرح جامع پدافندغیرعامل استان اشاره کرد و گفت: این طرح از هفت سال پیش قرار به اجرایی شدن داشت ولی سرانجامی نداشت،در حال حاضر نقاط ضعف و مورد نیاز پدافند غیرعاملی در استان شناسایی شده و  تا پایان سال به ادارات و سازمان‌ها ابلاغ خواهد شد.

مدیرکل پدافند غیرعامل آذربایجان شرقی با تاکید به مقوله آموزش در موضوع پدافند غیرعامل ضروری بیان کرد: هرچقدر در این زمینه شود به عنوان سرمایه سودآور خواهد بود.

وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل به معنی مصون‌سازی از درون است، تصریح کرد: ما برای اجرای طرح‌های پدافند غیرعامل در استان، منتظر طرح جامع پدافند غیرعامل نبودیم و مراکز حساس و حیاتی استان را اولویت‌بندی کرده و در حال اجرای پدافند هستیم.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه طرح مطالعاتی جامع پدافند غیرعامل شهر تبریز در سال 97 در دست مطالعه است، خاطرنشان کرد: 50 درصد اعتبار این طرح مطالعاتی را پدافند غیرعامل و بقیه را شهرداری تبریز تأمین می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: تبیین برخی تمهیدات برای قطعی برق، جلوگیری از ریزگردها و تجهیزات ساختمانی از جمله برنامه‌های پدافندغیرعامل در استان می‌باشد.

کریمی با بیان اینکه پدافند عامل متشکل از ادوات و تجهیرات نظامی بوده و توسط نیروهای مسلح اداره می‌شود، ادامه داد: پدافند غیرعامل بدون استفاده از ادوات نظامی بوده و تمام ارگان‌های نیروهای نظامی و تمام شهر وظایفی دارند و  نوعی دفاعی غیر نظامی است تا اگر حادثه‌ای اتفاق افتاد کاری کنیم که تجهیزات و مردم آسیب ندیده و یا این خسارت به حداقل ممکن برسد.

وی با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل خود به دو صورت طبیعی و غیرطبیعی است، گفت: مسائل طبیعی از طبیعت نشآت گرفته است به طوریکه از  ۱۰۰ سال پیش زلزله با همان ماهیت بود و هیچ تغییری نکرده است ولی تهدیدات غیرطبیعی ناشی از بشر بوده و ساخت و  دست‌ساز بشر می‌باشد.

کریمی با تاکید به اینکه با رشد و تکنولوژی پویای و تحرک در جوامع پدیدار شده و ماهیت تهدیدات متغییر شده است، گفت: ما معتقدیم باید پیشگیری قبل از درمان انجام گیرد و علاج قبل وقوع است، از این‌رو تلاش می‌کنیم وجود خودمان و جامعه را با ملاحضات پدافند مواجه سازیم.

وی ادامه داد: قطعا اگر ملاحظات پدافندی در جامعه ایجاد شود توطئه و نقشه‌های دشمن نقش بر آب خواهد شد.
 


نوشته شده در   جمعه 11 آبان 1397  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir