شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان‌ شرقی:
دانشگاه‌ها، تجاری‌سازی دستاوردهای علمی را در اولویت قرار دهند

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی از فرزند استاد شهریار عیادت کرد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی:
سیستم ویدئوکنفرانس استانداری با فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه راه‌اندازی شد

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی
بخشداران نقش بسزایی در ارتقای خدمت‌رسانی به روستاییان دارند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:
صدور مجوز ساخت‌وساز در اطراف رودخانه‌ها با حساسیت انجام شود

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
انتخابات مجلس باید روز همبستگی ملی و انسجام سیاسی باشد

گزارش سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
صنایع بزرگ از فرصت "رینوتکس" برای معرفی و رفع نیازهای خود استفاده کنند

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی:
آذربایجان شرقی در توسعه روابط ایران و ترکیه نقش محوری دارد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 90
ديروز : 2399
ماه : 74425
سال جاری : 2129833
تعدا مطالب : 13444
كل : 2835048
 
تاریخ : شنبه 6 بهمن 1397     |     کد : 29674

استاندار آذربایجان شرقی:

تحول و رکود بخش اقتصادی وابسته به بخش مسکن است/ تلاش دولت برای اتمام پروژه‌های مسکن مهر

استاندار آذربایجان شرقی گفت: ساخت مسکن از اهمیت بالای برخوردار است چرا که مسکن هیچ جایگزینی ندارد و اگر در حوزه مسکن کار نشود دچار معضلاتی مثل حاشیه نشینی خواهیم شد.

محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای مسکن آذربایجان شرقی، تاکید کرد: لازم است در برگزاری مستمر جلسات این شورا تلاش شود چرا که تحول و رکود اقتصادی کشور تا حد قابل توجهی وابسته به بخش مسکن است.

پور محمدی گفت: بر اساس قانون اساسی، ساخت مسکن وظیفه دولت است که در این مورد باید توجه ویژه ای به اقشار کم درآمد جامعه شود.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه پروژه مسکن مهر کاستی های زیادی داشت، گفت: این کاستی ها باعث شده که مشکلات گذشته امروز خود را نشان می‌دهد.

وی اظهارداشت: برای تکمیل پروژه های باقی مانده نیاز به حمایت و تلاش بیش از پیش نهاد های ذیربط داریم تا بتوانیم واحدهای مسکن مهر را به موقع تحویل مردم بدهیم.

پورمحمدی با تاکید بر اینکه در هر بخشی باید سیاست های صحیح اتخاذ شود تا دچار چالش های بعدی نشویم، افزود: در بخش مسکن هم باید بدانیم که اگر راه درستی نرویم باید در آینده منتظر معضلاتی مثل حاشیه نشینی باشیم و برای آن چاره اندیشی کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی هم در این نشست با بیان اینکه یک میلیون و 740 هزار مسکن مهر در سطح کشور تاکنون به متقاضیان تحویل داده شده است، گفت: از این تعداد یک میلیون 100 هزار واحد در دولت تدبیر و امید تکمیل و تحویل داده شده است.

احمد اصغری مهرآبادی اظهار داشت: . به طور متوسط سالانه بیش از 200 هزار واحد با وجود تنگناهای موجود و مشکلات عدیده به متقاضیان تحویل داده ایم.

وی با اشاره به شایعات و حواشی ایجاد شده مبنی بر این که دولت تدبیر و امید طرح مسکن مهر را رها کرده است، افزود: عملکرد دولت نشان می دهد که تلاش های زیادی در این زمینه شده و به موفقیت رسیده ایم و در تلاش هستیم تا پایان سال 1398 پرونده مسکن مهر را ببندیم.

وی با بیان اینکه برای مساکن مهر 500 باب مدرسه با 25 هزار کلاس درس نیاز است، اظهار داشت: احداث 500 مدرسه را با منابع خودمان شروع کردیم ولی منابع ما محدود است و فقط می توانیم زمین در اختیار سازمان نوسازی و تجهیز مدارس قرار دهیم که از این طریق بخشی از نیاز ها را برطرف می‌کنیم.

وی در مورد محوطه سازی و آماده سازی مساکن مهر گفت: چون با تکمیل واحدها قیمت تمام شده مسکن به طور سرسام آوری افزایش یافته و در نتیجه از عهده مردم خارج بود، به همین جهت لایحه بودجه‌ای را به ارزش ۱۵۰۰ میلیارد تومان تهاتر کرده ایم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به کمک ٥٠ میلیارد تومانی سازمان برنامه و بودجه به مسکن مهر، اظهار داشت: ٢٥ میلیارد تومان از این مبلغ را به شهرهای جدید دادیم و ٢٥ میلیارد بقیه را نیز به استان ها اختصاص دادیم.

وی در مورد 57 هزار مسکن فاقد متقاضی گفت: با بهزیستی و کمیته امداد صورت جلسه کرده ایم تا تعدادی از واحدها را به آن ها واگذار کرده و مابقی را از طرح مسکن مهر خارج کرده و تبدیل به طرح های تازه کنیم، یا در قالب مشارکت واگذار نماییم یا خودمان تکمیل کرده و یا زمینش را به طور قطعی به فروش رسانیم.
 


نوشته شده در   شنبه 6 بهمن 1397  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir