شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان‌ شرقی:
دانشگاه‌ها، تجاری‌سازی دستاوردهای علمی را در اولویت قرار دهند

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی از فرزند استاد شهریار عیادت کرد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی:
سیستم ویدئوکنفرانس استانداری با فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه راه‌اندازی شد

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی
بخشداران نقش بسزایی در ارتقای خدمت‌رسانی به روستاییان دارند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:
صدور مجوز ساخت‌وساز در اطراف رودخانه‌ها با حساسیت انجام شود

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
انتخابات مجلس باید روز همبستگی ملی و انسجام سیاسی باشد

گزارش سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
صنایع بزرگ از فرصت "رینوتکس" برای معرفی و رفع نیازهای خود استفاده کنند

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی:
آذربایجان شرقی در توسعه روابط ایران و ترکیه نقش محوری دارد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 3225
ديروز : 2826
ماه : 88532
سال جاری : 2104310
تعدا مطالب : 13444
كل : 2683538
 
تاریخ : دوشنبه 25 شهريور 1398     |     کد : 31379

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:

رینوتکس، گامی در جهت ایجاد زیست‌بوم فناوری است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی برگزاری نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس) را گامی در جهت ایجاد زیست‌بوم فناوری در این استان به عنوان یکی از پنج منطقه ویژه علم و فناوری در کشور عنوان کرد و گفت: هدف اصلی در این مسیر، تحقق جامعه دانایی‌محور و اقتصاد دانش‌بنیان است.

علی جهانگیری در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به برگزاری هفتمین دوره رینوتکس از 13 تا 17 آبان امسال، گفت: این نمایشگاه در 18 زون تخصصی و 4 بخش اصلی شامل ایده‌های فناورانه، توسعه و تجاری‌سازی فناوری، فروش محصولات دانش‌بنیان و معرفی نیازمندی‌های فناورانه برگزار می‌شود.

وی افزود: مسئولیت هر یک از 18 زون تخصصی این نمایشگاه برعهده مدیران کل دستگاه‌ها یا روسای دانشگاه‌های استان است و یک سالن ویژه نیز برای معرفی نیازهای فناورانه بخش صنعت و تولید در نظر گرفته شده است؛ ضمن اینکه امسال با توجه به ظرفیت‌های کم‌نظیر استان در حوزه معدن، یک زون تخصصی نیز به این بخش اختصاص یافته است.

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، هدف عمده از برگزاری این نمایشگاه را ایجاد تعامل بین عرضه‌کنندگان و متقاضیان فناوری اعلام کرد و گفت: بسترسازی برای تکمیل چرخه علم تا فناوری و فناوری تا کسب و کار، شناسایی و معرفی نوآوری‌های فناورانه، کاربردی کردن توانمندی‌های پژوهشی و فناوری، ایجاد ارتباط بین دانشگاهیان و فناوران با بخش‌های مختلف اقتصادی و اجرایی و ایجاد فضای مناسب کسب و کار برای نخبگان علمی و فناوری از دیگر اهداف این نمایشگاه است.

جهانگیری با اشاره به اینکه واردات بیش از 1300 محصول به کشور ممنوع شده، اظهار داشت: از این رو باید تولید داخلی جایگزین این محصولات شوند که این نمایشگاه می‌تواند این بستر را فراهم کند.

رئیس ستاد اجرایی هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی در ادامه به انتخاب آذربایجان شرقی به عنوان یکی از 5 منطقه ویژه علم و فناوری در کشور اشاره کرد و گفت: برای تحقق اهداف این منطقه باید برای ایجاد زیست‌بوم فناوری در استان و در نهایت حرکت به سمت جامعه دانایی‌محور با اقتصاد دانش‌بنیان تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه رینوتکس یکی از گام‌هایی است که برای تحقق این هدف برمی‌داریم، افزود: این نمایشگاه یک رویداد مقطعی و تشریفاتی نیست، بلکه تلاش می‌کنیم در بستر این نمایشگاه، ارتباط صنعت و دانشگاه را که از شاخص‌های اقتصاد دانش‌بنیان است تسهیل کنیم.

جهانگیری همچنین از برگزاری کارگاه‌های آموزشی و برنامه‌های جنبی در حاشیه رینوتکس هفتم خبر داد و افزود: در نمایشگاه ششم بیش از 26 برنامه جنبی برگزار شد که تاثیر بسزایی در تحقق اهداف نمایشگاه داشت.

فرزین مقدم، دبیر اجرایی هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی هم از آغاز ثبت‌نام این نمایشگاه از ابتدای شهریور ماه خبر داد و افزود: فرآیند ثبت نام تا پایان مهرماه ادامه خواهد داشت و امیدواریم برگزاری این دوره از نمایشگاه بتواند نقش موثری در رفع نیازهای فناورانه استان داشته باشد.
 


نوشته شده در   دوشنبه 25 شهريور 1398  توسط    کاربر روابط عمومی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir