شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان‌ شرقی:
دانشگاه‌ها، تجاری‌سازی دستاوردهای علمی را در اولویت قرار دهند

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی از فرزند استاد شهریار عیادت کرد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی:
سیستم ویدئوکنفرانس استانداری با فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه راه‌اندازی شد

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی
بخشداران نقش بسزایی در ارتقای خدمت‌رسانی به روستاییان دارند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:
صدور مجوز ساخت‌وساز در اطراف رودخانه‌ها با حساسیت انجام شود

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
انتخابات مجلس باید روز همبستگی ملی و انسجام سیاسی باشد

گزارش سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
صنایع بزرگ از فرصت "رینوتکس" برای معرفی و رفع نیازهای خود استفاده کنند

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی:
آذربایجان شرقی در توسعه روابط ایران و ترکیه نقش محوری دارد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 1310
ديروز : 1920
ماه : 91342
سال جاری : 2084494
تعدا مطالب : 13444
كل : 3045876
 
تاریخ : دوشنبه 25 شهريور 1398     |     کد : 31391

فرماندار اسکو:

رفع مشکلات پوشش تلفن همراه و افزایش ضریب نفوذ اینترنت از ملزومات توسعه زیرساخت های گردشگری شهرستان است

جلسه شورای هماهنگی ICT آذربایجان شرقی با حضور فرماندار اسکو و مدیران کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، مخابرات، پست، ارتباطاتِ زیرساخت و مدیران استانی ارائه دهندگان خدمات اینترنت پرسرعت و تلفن همراه به دعوت و میزبانی فرمانداری اسکو برگزار شد.

بابک رضی‌منش فرماندار اسکو در این جلسه با اشاره به ثبت دو منطقه شهرستان به عنوان مناطق گردشگری ملی گفت: در جریان سفر ریاست محترم جمهور به استان، دو منطقه گردشگری کندوان و دهستان جزیره اسلامی و سواحل زیبای آن به عنوان مناطق گردشگری ملی به تصویب رسیدند که این امر نشان دهنده اهمیت و ظرفیت بالای این دو منطقه در حوزه گردشگری است.

وی رفع مشکلات پوشش تلفن همراه و افزایش ضریب نفوذ اینترنت را از جمله مهم‌ترین خواسته های گردشگران و شهروندان منطقه دانست و افزود: گردشگری یکی از اصلی ترین ظرفیت‌های شهرستان اسکو در حوزه اقتصاد و اشتغال است و یکی از زیرساخت های مهم جهت توسعه گردشگری، پوشش مناسب تلفن همراه و افزایش ضریب نفوذ اینترنت است. لذا انتظار داریم مدیران استانی حوزه ICT به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

فرماندار اسکو خاطرنشان کرد: نگاه ما به حوزه گردشگری، استفاده از ظرفیت محورهای گردشگری است و این نگاه را جایگزین نگاه نقطه ای به گردشگری کرده‌ایم و بنابراین باید خدمات تلفن همراه و اینترنت پرسرعت در کلیه محورهای گردشگری شهرستان ارتقا یابد.

رضی‌منش همچنین رشد سریع جمعیت شهرستان را حائز اهمیت دانست و یادآور شد: رشد سریع جمعیت شهرستان و به ویژه شهر جدید سهند باید از سوی مدیران استانی حوزه ICT مورد توجه قرار گیرد و پیش بینی های لازم جهت جلوگیری از هرگونه مشکل احتمالی در آینده لحاظ شود.

مهدی خرامش سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با اشاره به تکلیف وزارت برای ایجاد دسترسی به اینترنت پرسرعت در ۸۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان گفت: وزارت ارتباطات بیش از وظیفه محول شده به این وزارت و تا پایان سال جاری تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان و شهرستان اسکو را به اینترنت پرسرعت تجهیز می کند.

وی با بیان برنامه های وزارت ارتباطات برای توسعه زیرساخت ها و بهبود وضعیت ارتباطی شهرستان اسکو اظهار کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته ۱۲ روستای این شهرستان تحت پوشش اپراتور اول قرار می‎گیرند.

خرامش با اشاره به اجرای برنامه های طرح USO در شهرستان اسکو گفت: در همین راستا ۱۵/۵۵ کیلومتر توسعه شبکه فیبر نوری در این شهرستان انجام می‎شود که این مقدار بیش ترین میزان توسعه فیبر نوری در میان شهرستان های استان است.

در ادامه این جلسه، برخی مطالبات و مسائل مربوط به حوزه ICT از سوی فرماندار شهرستان جهت تصمیم گیری مطرح گردید.

رضی‌منش پوشش ضعیف اپراتور همراه اول در فازهای ۳ و ۴ شهر سهند را از جمله مطالبات شهروندان این شهر دانست و افزود: افزون براین، توسعه تلفن ثابت در محله نگین شهر جدید سهند باید در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد.

وی همچنین تقویت آنتن دهی و ضریب نفوذ اینترنت در محورهای گردشگری را از جمله ملزومات توسعه گردشگری شهرستان معرفی کرد و گفت: رفع مشکل عدم پوشش مناسب اپراتور همراه اول در ۸ کیلومتر از مسافت ۱۴ کیلومتری روستای اسفنجان به سمت عنصرود و محور آمقان و اسکندان و نیز عدم پوشش مناسب اپراتور همراه اول در جاده سرای به سمت بوراچارلو به ویژه روستاهای تیمورلو و بهرام‌آباد مورد تاکید است.

فرماندار اسکو همچنین با اشاره به ظرفیت فراوان منطقه گردشگری یال ایلخچی، خواستار تقویت خدمات اپراتورهای تلفن همراه در این منطقه شد.

عدم آنتن دهی مناسب اپراتور همراه اول در روستاهای آغچه‌کهل، آشستان، قندیلو، زین‌الحاجیلو، مهدینلو، میرجانلو، اوچ‌تپه و قسمتی از جاده اسکو به سمت اربط؛ عدم امکان اتصال به اینترنت همراه اول در برخی روستاها، تامین اینترنت پرسرعت ثابت (ADSL) در روستاهای باقی مانده شهرستان و توسعه شبکه تلفن ثابت در روستاهای دیزج‌امیر‌مدار، بایرام، گنبرف، کهنمو و سایر روستاها از دیگر موارد مطرح شده توسط فرماندار در این جلسه بود.


آلبوم تصاویررفع مشکلات پوشش تلفن همراه و افزایش ضریب نفوذ اینترنت از ملزومات توسعه زیرساخت های گردشگری شهرستان است

نوشته شده در   دوشنبه 25 شهريور 1398  توسط   کاربر روابط عمومی اسکو   
واحد ارجاع دهنده فرمانداری اسکو
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir