شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان‌ شرقی:
دانشگاه‌ها، تجاری‌سازی دستاوردهای علمی را در اولویت قرار دهند

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی از فرزند استاد شهریار عیادت کرد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی:
سیستم ویدئوکنفرانس استانداری با فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه راه‌اندازی شد

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی
بخشداران نقش بسزایی در ارتقای خدمت‌رسانی به روستاییان دارند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:
صدور مجوز ساخت‌وساز در اطراف رودخانه‌ها با حساسیت انجام شود

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
انتخابات مجلس باید روز همبستگی ملی و انسجام سیاسی باشد

گزارش سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
صنایع بزرگ از فرصت "رینوتکس" برای معرفی و رفع نیازهای خود استفاده کنند

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی:
آذربایجان شرقی در توسعه روابط ایران و ترکیه نقش محوری دارد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 2504
ديروز : 2653
ماه : 76204
سال جاری : 2131518
تعدا مطالب : 13444
كل : 2832470
 
تاریخ : سه شنبه 2 مهر 1398     |     کد : 31439

فرماندار اسکو:

در حال برنامه ریزی جهت افزایش تعاملات اجتماعی میان سالمندان هستیم

فرماندار اسکو در جلسه مشترک شورای سالمندان و ستاد پیگیری هماهنگی و مناسب‌سازی معابر و اماکن شهرستان گفت: با جدیت به دنبال فراهم نمودن زمینه ها و لوازم افزایش تعاملات اجتماعی میان سالمندان هستیم و امیدواریم با همکاری دستگاه های ذیربط از جمله شهرداری ها، مکان هایی جهت ارتباط هرچه بیشتر سالمندان با یکدیگر در نظر گرفته شود.

بابک رضی‌منش در این جلسه با اشاره به در پیش بودن هفته سالمند، ضمن تبریک این هفته و تاکید بر برگزاری باشکوه برنامه های آن گفت: یکی از چالش های اصلی زندگی مدرن، افزایش جمعیت سالمند در جامعه است و باید برنامه ریزی دقیقی جهت ارتقای سطح زندگی سالمندان چه در شهرها و چه در روستاها صورت گیرد.

وی افزود: بر اساس سرشماری سال ۹۵، درصد سالمندی شهرستان اسکو ۸,۲۴ است و این درصد در شهرهای اسکو، سهند و ایلخچی به ترتیب ۱۴,۶۸، ۴,۴۳ و ۹,۳۷ می باشد که باید متناسب با شرایط هر شهر برنامه ریزی و اقدام لازم صورت پذیرد.

فرماندار اسکو اظهار کرد: اگرچه نمی‌توان جلوی سالمند شدن افراد را گرفت، ولی می توان با برنامه‌ریزی دقیق و تکیه بر اصل پیش بینی و پیشگیری، زندگی این قشر عزیز را تسهیل کرد.

رضی‌منش لازمه این برنامه ریزی را بهره مندی از اطلاعات و آمار دقیق دانست و گفت: نه تنها در این حوزه، بلکه در تمامی حوزه ها نیازمند آمار و اطلاعات دقیق هستیم و بدون آن، امکان برنامه‌ریزی کارشناسی فراهم نخواهد شد.

وی افزایش تعاملات اجتماعی میان سالمندان را از اولویت های این حوزه معرفی کرد و افزود: با جدیت به دنبال فراهم نمودن زمینه ها و لوازم افزایش تعاملات اجتماعی میان سالمندان هستیم و امیدواریم با همکاری دستگاه های ذیربط از جمله شهرداری ها، مکان هایی جهت ارتباط هرچه بیشتر سالمندان با یکدیگر در نظر گرفته شود.

فرماندار اسکو در بخش دیگری از سخنان خود، مناسب سازی فضاها و معابر برای معلولان و افراد کم توان را از وظایف اصلی شهرداری ها دانست و یادآور شد: توجه به حقوق این عزیزان الزامی ملی و جهانی است و باید عزمی جدی در دستگاه ها جهت توجه به حقوق شهروندی معلولان و افراد کم توان شکل گیرد.

رضی منش افزود: درکنار مناسب سازی فضاهای موجود، نباید اجازه داد فضاهای نامناسب جدیدی به معابر و امکان شهرستان اضافه شود و دستگاه های مسئول از صدور پروانه برای ساختمان های نامناسب پرهیز کنند.

وی با تاکید بر لزوم توجه به حقوق معلولان و افراد کم توان در مراکز ارائه خدمات اظهار کرد: ضروری است دستگاه های ذیربط در این زمینه از صدور پروانه یا تمدید آن برای مراکز خدماتی که مناسب برای استفاده این قشر نیستند، خودداری کنند.

فرماندار اسکو در پایان با اشاره به عزم جدی شهرستان در مناسب سازی معابر و اماکن تاکید کرد: در همین راستا یکی از فازهای شهر سهند و یکی از خیابان های اصلی شهرهای اسکو و ایلخچی به عنوان پایلوت انتخاب خواهند شد و کلیه معابر و اماکن آن جهت استفاده افراد معلول و کم توان مناسب سازی خواهند گردید.

گفتنی است برگزاری همایش بزرگ پیاده روی به مناسبت روز جهانی سالمندان، معاینه پزشکی رایگان سالمندان در طول هفته، بهره مندی رایگان سالمندان از برخی خدمات شهری و ...، از جمله برنامه هایی است که در طول هفته سالمندان در سطح شهرستان اسکو اجرایی خواهند شد که جزئیات آن به زودی از طریق رسانه ها در اختیار افکار عمومی قرار خواهد گرفت.


آلبوم تصاویردر حال برنامه ریزی جهت افزایش تعاملات اجتماعی میان سالمندان هستیم

نوشته شده در   سه شنبه 2 مهر 1398  توسط   کاربر روابط عمومی اسکو   
واحد ارجاع دهنده فرمانداری اسکو
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir