شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان‌ شرقی:
دانشگاه‌ها، تجاری‌سازی دستاوردهای علمی را در اولویت قرار دهند

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی از فرزند استاد شهریار عیادت کرد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی:
سیستم ویدئوکنفرانس استانداری با فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه راه‌اندازی شد

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی
بخشداران نقش بسزایی در ارتقای خدمت‌رسانی به روستاییان دارند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:
صدور مجوز ساخت‌وساز در اطراف رودخانه‌ها با حساسیت انجام شود

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
انتخابات مجلس باید روز همبستگی ملی و انسجام سیاسی باشد

گزارش سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
صنایع بزرگ از فرصت "رینوتکس" برای معرفی و رفع نیازهای خود استفاده کنند

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی:
آذربایجان شرقی در توسعه روابط ایران و ترکیه نقش محوری دارد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 2245
ديروز : 2653
ماه : 75945
سال جاری : 2131259
تعدا مطالب : 13444
كل : 2832211
 
تاریخ : پنجشنبه 25 مهر 1398     |     کد : 31580

گزارش سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی در سفر به شهرستان مراغه، از طرح‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بانوان این شهرستان بازدید و موانع و مشکلات زنان کارآفرین و فعال اقتصادی و فرهنگی مراغه را بررسی کرد.

رقیه صادق‌زاده در جلسه کارگروه زنان و خانواده شهرستان مراغه با اشاره به اجرای طرح توانمندسازی بانوان سرپرست خانوار، گفت: با اجرای دو طرح توانمندسازی در استان ، 2310  نفر از بانوان سرپرست خانوار تحت پوشش طرح توانمند سازی قرار خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه با اجرای این طرح،  بانوان سرپرست خانوار  در قالب مشاغل خانگی و خرد، توانمند می‌شوند، افزود: برای ۳۱۰ نفر از بانوانی که زیرپوشش هیچ یک از نهادهای حمایتی نیستند نیز زمینه اشتغال و توانمندسازی فراهم می شود.

صادق‌زاده اضافه کرد: در راستای اجرای این طرح،  دوره های ویژه کسب و کار برای بانوان سرپرست خانوار یا بدسرپرست توسط امور بانوان اجرا و برگزار می شود.

وی گفت: هم اکنون نیز ۶۵ صندوق خرد روستایی ویژه بانوان در آذربایجان شرقی فعال بوده که با توجه به ظرفیت های موجود و توانمندی های بانوان، این تعداد افزایش خواهد یافت.

صادق‌زاده با اشاره به اجرای طرح سند ارتقای جایگاه بانوان در این استان افزود: بانوان شاغل در دستگاه های اجرایی و خدمات رسان شناسایی و برای ارتقای آنان و نیز بهره گیری از بانوان نخبه و شاخص در پست های مدیریتی برنامه ریزی های مدونی در حال انجام است.

وی ادامه داد: همچنین در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی، کارگاه های پیشگیری و مبارزه با اعتیاد ویژه بانوان در ۱۵ شهرستان آذربایجان شرقی با حضور اساتید دانشگاهی برگزار شده است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی اضافه کرد: اجرای کارگاه های علمی و آموزشی و نیز طرح هایی با محور کاهش آسیب های اجتماعی، ارتقای وضعیت ازدواج، سلامت و بهداشت و ارتقای مشارکت زنان در استان از رویکردهای امور بانوان در سال جاری است.

صادق زاده افزود: همچنین با همکاری دستگاه های اجرایی، بانوان شاخص و نخبه این استان شناسایی و اطلاعات آنها جمع آوری می شود.

فرماندار مراغه نیز در این نشست گفت: این شهرستان با ۳۳ سازمان مردم نهاد، از ظرفیت های بالایی در مشارکت های مردمی در زمینه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی برخوردار است.

حمید شکری افزود: اجرای طرح توانمندسازی حاشیه شهری مراغه از جمله طرح هایی است که با بهره گیری از ظرفیت سازمان های مردم نهاد به ویژه بانوان در حال اجراست.

وی اضافه کرد: در این طرح اجتماعی، زمینه اشتغال و توانمندسازی برای ۷۵۰ نفر از بانوان این شهرستان ایجاد می شود.

با حضور مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی همچنین جلسه توجیهی طرح ملی توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار مبتنی بر الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در شهرستان مراغه برگزار شد.

صادق‌زاده در این جلسه مراحل اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی را شامل شناسایی مزیت‌ها و فرصت‌ها، توانمندسازی متقاضیان مشاغل خانگی و اتصال متقاضیان به بازار عنوان کرد و گفت: این طرح با مشارکت معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به عنوان کارفرما، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان ناظر و جهاد دانشگاهی به عنوان مجری، اجرا خواهد شد.

نماینده جهاد دانشگاهی نیز ضمن بیان توضیحاتی در مورد این طرح، خواستار مشارکت فرمانداریهای شهرستان‌های استان در اجرای این طرح ملی و شناسایی زنان سرپرست خانوار شد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی همچنین با رئیس دانشگاه مراغه و بانوان عضو هیأت علمی این دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کرد.

صادق‌زاده در ادامه از مرکز بازپروری و ترک اعتیاد اطهران مراغه و کارگاه‌های مهارت‌آموزی و اشتغال‌زایی آن بازدید کرد.

مرکز بهبودی اقامتی میان‌مدت اطهران، یکی از  مراکز ترک اعتیاد بانوان در شهرستان مراغه است که در سال 91 با ظرفیت پذیرش 50 نفر تحت تظارت اداره کل بهزیستی استان راه‌اندازی شده است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی در کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد که در راستای طرح‌های ارتقای سلامت اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری در یکی از دبیرستان‌های مراغه برگزار می‌شود، حضور یافت.
نوشته شده در   پنجشنبه 25 مهر 1398  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir