شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان‌ شرقی:
دانشگاه‌ها، تجاری‌سازی دستاوردهای علمی را در اولویت قرار دهند

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی از فرزند استاد شهریار عیادت کرد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی:
سیستم ویدئوکنفرانس استانداری با فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه راه‌اندازی شد

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی
بخشداران نقش بسزایی در ارتقای خدمت‌رسانی به روستاییان دارند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:
صدور مجوز ساخت‌وساز در اطراف رودخانه‌ها با حساسیت انجام شود

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
انتخابات مجلس باید روز همبستگی ملی و انسجام سیاسی باشد

گزارش سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
صنایع بزرگ از فرصت "رینوتکس" برای معرفی و رفع نیازهای خود استفاده کنند

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی:
آذربایجان شرقی در توسعه روابط ایران و ترکیه نقش محوری دارد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 95
ديروز : 315
ماه : 8473
سال جاری : 1150672
تعدا مطالب : 13444
كل : 3167066
 
تاریخ : سه شنبه 16 مرداد 1397     |     کد : 28722

معاون رئیس جمهور:

همه دستگاه‌ها باید برای ارتقای وضعیت زنان برنامه‌ریزی داشته باشند

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: براساس ماده 101 همه دستگاه ها به فراخور تکالیف قانونی باید نسبت به وضعیت و شاخص های مرتبط با زنان برنامه ریزی داشته باشند تا اگر شکاف جنسیتی وجود دارد، این فاصله ها کم شود.

معصومه ابتکار در جلسه کارگروه تخصصی امور زنان و خانواده آذربایجان شرقی، اظهار داشت: ماده 101 برنامه ششم توسعه بر لزوم برنامه ریزی متعادل جنسیتی تاکید دارد تا دسترسی های برابر برای زنان و مردان در جامعه فراهم شود.

وی ادامه داد: بحث زنان و خانواده موضوعی بین بخشی است و همه دستگاه ها در این خصوص مسئولیت دارند.

ابتکار با اشاره به اینکه 50 درصد از جمعیت کشور را زنان تشکیل می دهند، اضافه کرد: باید یک سیاست گذاری منطقی و علمی با استفاده از تجربه ملی و بین المللی در قالب فرهنگ و تعالیم دینی در این حوزه ها داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه دولت توجه ویژه ای به مساله کارآمدی و عدالت دارد، گفت: با توجه به تحریم های ظالمانه ای که مجددا به کشور تحمیل می شود و شرایط سخت اقتصادی که ایجاد شده است، انتظارات و مطالبات مردم از دولت کارآمدی، رعایت انصاف و عدالت و برخورداری از معیشت سالم است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه وظیفه دولت در این شرایط سنگین تر می شود، اضافه کرد: در حوزه عدالت در تکالیف قانون برنامه ششم توسعه ماده 101 به صورت شفاف به عدالت جنسیتی اشاره دارد.

وی گفت: بازماندگی از تحصیل یا ترک تحصیل دختران ممکن است در برخی از نواحی به دلایل مختلف اتفاق بیافتد که آسیب های جدی به این دختران وارد می کند.

ابتکار تاکید کرد: باید برای بازماندگی از تحصیل دختران برنامه ریزی کنیم تا این مساله به حداقل برسد؛ البته در برخی از استان ها پسران بازمانده از تحصیل نیز داریم و رفع این مشکل در دستور کار دولت قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: در ماده 102 برنامه ششم توسعه نیز بر بحث خانواده اشاره و تقسیم کار بین دستگاهی در این ارتباط انجام شده است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به نیاز جامعه به مهارت های زندگی ادامه داد: اگر به مهارت های زندگی از سنین کودکی توجه شود بسیاری از آسیب های اجتماعی که امروز با آن مواجه هستیم، کاهش پیدامی کند.

وی اضافه کرد: به دلایل مختلفی با اختلالات ارتباطی در داخل خانواده مواجه هستیم و شبکه های اجتماعی جای بسیاری از این روابط در خانواده را می گیرد و مشکلات زیادی را به وجود می آورد.

ابتکار در خصوص توجه به وضعیت زنان سرپرست خانوار نیز گفت: در بودجه سال جاری 230 میلیارد تومان برای بیمه زنان سرپرست خانوار پیش بینی شده و برای تامین این اعتبار تلاش می کنیم .

وی افزود: توان افزایی زنان تحصیل کرده و سرپرست خانوار و تمام زنان و دخترانی که نیاز به اشتغال دارند یکی از رویکردهایی است که به آن به صورت ملی پرداخت می شود و امیدواریم بتوانیم مشارکت دستگاه های دولتی و هم افزایی بخش خصوصی را در این زمینه داشته باشیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در خصوص زنان روستایی اظهار داشت: با سازمان نهضت سوادآموزی تفاهم نامه مشترکی برای سوادآموزی زنان روستایی و عشایری منعقد کرده ایم.

وی همچنین به حمایت از صندوق های خرد بانوان اشاره کرد و گفت: در دو طرح اشتغال فراگیر و اشتغال پایدار در سطح دولت تلاش کردیم که سهم زنان از این تسهیلات پیش بینی شود و طرح دیگری را در دست داریم تا سهم زنان در گرفتن تسهیلات را تسهیل کنیم و به بسیاری از زنان که دسترسی به وثیقه های سنگین ندارند، کمک کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی نیز در این جلسه بر ضرورت آموزش مهارت های زندگی به همه آحاد جامعه تاکید کرد و گفت: تمرکز بر روی تربیت صحیح و آموزش های زندگی به ویژه از سوی رسانه ها و افراد تاثیرگذار می تواند بخش قابل توجهی از آسیب های اجتماعی را مدیریت کند.

مجید خدابخش با اشاره به موضوع زنان سرپرست خانوار اظهار داشت: با ارائه آموزش های مهارتی می توان جمعیت زنان سرپرست خانوار و آسیب های ناشی از آن را کاهش داد، هرچند در زمینه حمایت از این قشر سیاست های دولت باید اجرایی شود.

 


نوشته شده در   سه شنبه 16 مرداد 1397  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir